Community Based Approach to Local Development
Monday, 24 November 2008

Тренінг для координаторів Проекту від районних органів влади

08-11-20_CBA_News.jpg19 - 20 листопада у Євпаторії відбулась регіональна зустріч-тренінг для 19 службовців районних органів влади Миколаївської, Херсонської та Одеської областей, що координуватимуть впровадження мікро-проектів у пілотних громадах їх району. Для них було організовано спеціальні навчальні сесії для ознайомлення з підходом до залучення громади до процесів місцевого розвитку, специфікою його використання та результатами, які він дає. Учасники обговорили роль та функції районних координаторів у світлі подальшої діяльності Проекту в регіоні.

Планується, що на базі райдержадміністрацій кожного з пілотних районів буде створено районний ресурсний центр громад, на початковому етапі технічну та експертну підтримку йому надаватиме Проект, а в подальшому планується, що вони зможуть функціонувати самостійно.

Своїм досвідом реалізації проектів, орієнтованих на громаду, поділилась Аліє Вейсова, начальник відділу по міжнаціональним відносинам Сакської районної адміністрації. У Сакському районі вже реалізовано кілька Проектів в рамках Програми розвитку та інтеграції Криму та Муніципальної програми врядування та сталого розвитку. А.Юсупова поділилась враженнями від співпраці з місцевими громадами та закликала своїх колег активно співпрацювати з Проектом та допомагати реалізовувати місцеві ініціативи, адже «від такої роботи ви отримуєте справжнє задоволення, професійно зростаєте та почуваєтесь на сходинку вище».

У тренінгу також брали участь 6 асистентів з розвитку громад обласних підрозділів впровадження Проекту у південний областях. Вони розповіли про успіхи та досягнення впровадження Проекту в своїх регіонах та спільно з районними координаторами обговорили подальші кроки по співпраці та представили спільні плани з реалізації мікро-проектів громад у наступному 2009 році.

Наприкінці зустрічі учасники з задоволенням відмітили, що повністю справдились їх очікування отримати нові знання та обмінятись досвідом з колегами. Обмінявшись контактами, районні координатори планують в подальшому підтримувати зв’язок, і таким починає функціонувати  мережа спеціалістів із районних органів влади, задіяних в реалізації проектів місцевих громад.