Community Based Approach to Local Development
Monday, 17 March 2008

Розпочато діяльність Проекту у Кіровоградській області

14 березня 2008 року у залі засідань Кіровоградської обласної державної адміністрації відбувся регіональний семінар-представлення спільного Проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Під час семінару Голова облдержадміністрації В.К. Моцний та Голова облради М.О.Сухомлин підписали Угоду про партнерство з Програмою розвитку ООН в рамках виконання Проекту.

RS_KR.jpg


Регіональний семінар у Кіровограді розпочав впровадження у області Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», спрямованого на підтримку громад сіл, селищ і малих міст у вирішенні найважливіших потреб їх розвитку та поліпшенні умов проживання. За головування Голови облдержадміністрації В.К. Моцного та Голови облради М.О.Сухомлина, на семінарі було представлено Проект, стратегію впровадження та план дій щодо його виконання на рівні області. Окрему увагу було приділено поясненню підходу, що покладений в основу всього проекту, а саме «розвиток, орієнтований на громаду». Підхід передбачає, що місцеві громади, органи місцевої виконавчої влади та самоврядування спільно визначатимуть пріоритети розвитку території, спільно плануватимуть та реалізовуватимуть заходи для сталого розвитку свого села, селища чи міста. 


Під час другої частини семінару Головам районних адміністрацій та рад області було представлено процес впровадження Проекту на районному рівні та Умови партнерства з районами. Керівник проекту п.Джейсінгх Сах оголосив про початок конкурсного відбору 8 районів на участь у проекті. Райони мають змогу подавати заявки на участь у Проекті протягом наступних трьох тижнів.

У відібраних районах громади матимуть змогу сформулювати ініціативи для покращення їх умов життя; затверджені мікро-проекти отримають спів-фінансування від проекту та з місцевих бюджетів. Громадами-учасницями проекту можуть бути села, селища та малі міста з населенням до 10 тис. осіб.