Community Based Approach to Local Development
Tuesday, 18 May 2010

ШКІЛЬНИЙ АВТОБУС УЧНЯМ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ – РЕЗУЛЬТАТ ВДАЛОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ МІКРОПРОЕКТУ

bus1.jpgЗавдяки участі громади села у Спільному Проекті Європейської Комісії та Програми Розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" реалізовано мікропроект «Придбання шкільного автобусу». Тепер 25 дітей із трьох сіл не ходитимуть до школи пішки, а швидко і зручно доїжджатимуть новеньким автобусом.

12 травня 2010 року ГО «Відродження» с.Олександрівка оголосила учасникам районного Форуму місцевого розвитку Доманівського району про успішне bus2.jpgвиконання мікропроекту та урочисто відкрила маршрут.

Придбання нового автобусу є дуже своєчасним і необхідним – адже відтепер існує встановлений графік, згідно якого здійснюється підвіз школярів з трьох сіл: Грибоносове, Івано-Федорівка та Олександрівка.

Голова Олександрівської сільської ради Сергій Топузанов, зазначив, що автобус є досягненням плідної співпраці всіх сторін: Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Доманівської районної державної адміністрації та районної ради, і безпосередньо громади села, яка об’єдналася, створила План bus3.jpgрозвитку громади села, визначила для себе проблемні питання для вирішення, і розпочала з найголовнішого для них - придбання шкільного автобусу.

Загальний бюджет мікпропроекту склав 136500 грн, але завдяки участі в проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» для жителів села економія виявилася колосальною - громада вклала лише 5%  від вартості – 6825 грн.   Решта коштів було надано ЄС/ПРООН та  районним бюджетом.

Перший проект громадської організації «Відродження» допоміг не тільки об’єднати громаду села, але й визначити наступні кроки її діяльності: «Головне – щоб самі люди визначали напрямки діяльності і вносили пропозиції, щоб самі бажали брати участь в усіх ініціативах і вірили в успіх» - Михайлуца Т.Ф., член ГО «Відродження»