Community Based Approach to Local Development
Tuesday, 20 May 2008

У Житомирській, Луганській та Рівненській областях завершився конкурс районів на участь у Проекті

19 травня 2008 року було затверджено список районів Житомирської, Луганської та Рівненської областей, які отримали право брати участь у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Розгляд заявок та відбір районів відбувся під час робочої наради у центральному офісі Проекту у Києві за участі керівництва Проекту від Програми розвитку ООН та від обласного підрозділу впровадження Проекту, а також представників обласних державних адміністрацій.

За результатами обговорень, для участі в проекті відібрано наступні райони:


У Луганській області заявки було отримано від 12 районів. Для участі в Проекті було відібрано Попаснянський, Сватівський, Біловодський, Білокуракинський, Кремінський, Старобільський, Антрацитівський, Станично-Луганський райони (Марківський та Лутугинський райони було занесено до резервного списку).


У Житомирській області усі 23 райони змагались за право брати участь у Проекті. Для участі у Проекті відібрано Чуднівський, Черняхівський, Андрушівський, Любарський, Червоноармійський, Коростишівський, Луганський та Олевський райони. Народичський, Рамоновський, Костопільський, Березнівський та Демидівський райони було занесено до резервного списку.


Серед 16 районів Рівненської області, які подали заявки, для участі у Проекті було відібрано Зарічненський, Сарненський, Дубровицький, Рокитнівський, Млинівський, Радивилівський, Корецький, Гощанський райони. До резервного списку внесено 5 районів: Острозький, Володимирецький, Костопільський, Березнівський, Демидівський.

Конкурс на відбір районів для участі у Проекті було оголошено під час регіональних семінарів, що пройшли в обласних державних адміністраціях за участі керівників області та районів. На семінарі було представлено стратегію впровадження Проекту на обласному та районному рівні, умови партнерства з обласними та районними органами влади та оголошено конкурс серед районів.


Протягом 3 тижнів з дня представлення Проекту у області райони надсилали заявки на участь у Проекті, у яких вказували інформацію про соціально-економічний стан району та засвідчували готовність до співпраці та зобов’язань (форма заявки розповсюджувалась під час семінару та розміщувалась на веб сайті Проекту).


У відібраних районах перспективи та умови участі у Проекті буде представлено у всіх сільських радах, де мешканці сіл, селищ та невеликих міст (з населенням до 10.000 чол.) зможуть організуватись у громаду, визначити пріоритети для покращення умов проживання та запропонувати для фінансування один проект з покращення умов проживання. У кожному районі на конкурсній основі буде відібрано 5 проектів для фінансування. Мікро-проекти громад будуть співфінансуватись Проектом (50%, до $10.000), місцевим бюджетом (від 45%) та громадою (5%).