Community Based Approach to Local Development
Sunday, 24 May 2009

В Тернопільській області урочисто відкрито маршрут шкільного автобусу для дітей з восьми сіл

Пілотна громада Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» із Тернопільської області завершила свій перший проект із закупівлі шкільного автобуса та запросила на його урочисте відкриття керівництво ПРООН, Представництва Європейської комісії в Україні та делегацію послів європейських країн.


23 травня 2009 року у с. Вишгородок Лановецького району Тернгопільської області відбулось урочисте відкриття першого проекту «Шкільний автобус», здійснений місцевою громадою в рамках всеукраїнського спільного Проекту ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Це один із яскравих прикладів спільної ініціативи громади, місцевої влади та донорів (ЄС та ПРООН), коли спільні зусилля та спільні ресурси принесли корисний для громади результат та показали позитивний приклад сусіднім громадам області.


У відкритті взяли участь голова обласної ради Олексій Кайда, Уповноважений  керівник офісу ПРООН в Україні Ерджан Мурат, голова Представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра, заступник голови місії Александр Байерль (Австрія) та ряд послів європейських країн: Дімітар Владіміров (Болгарія), Ярослав Башта (Чехія), Ганс-Юрген Гаймзет (Німеччина), Харіс Дімітріу (Греція), Андраш Баршонь (Угорщина), Яцек Ключковські (Польща), Лі Тернер (Великобританія) та Ердоган Ішджан (Туреччина). Гостей вітала уся сільська громада на чолі із Тетяною Присяжнюк, головою місцевої організації громади, що взяла на себе ініціативу з розробки і впровадження цього проекту.


Вітаючи громаду, Уповноважений  керівник офісу ПРООН в Україні зазначив, що Організація будує свою роботу в усіх країнах в першу чергу орієнтуючись на людський компонент, на потреби у людей, їх умови життя та очікування стосовно освіти, соціальної чи медичної допомоги, тривалості життя. «Ми притримаємося думки, - зазначив Ерджан Мурат, -  що люди мають бути в центрі розвитку, люди самі мають вирішувати, що вони хочуть і як вони хочуть, як скажімо в цій громаді і цей приклад з автобусом».


Голова Представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейрa зазначив:  «Немає кращого способу відзначати цей День Європи ніж приїхати в це село і прийняти участь в церемонії передачі автобуса громаді села Вишгородок. Тому, що це найкращим чином ілюструє інші виміри співпраці між Україною та Європейським Союзом».


Проект «Шкільний автобус» здійснено сільським комітетом «Надія»  за співфінансування від Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (77 878 грн); Тернопільської обласної державної адміністрації/Тернопільської обласної ради ( 25 000 грн); Лановецької районної державної адміністрації  та районної ради (52887,05 грн.) та сільським комітетом «Надія» (7790 грн). Загальна вартість проекту – 155756,05 грн. Роботу над проектом сільський комітет «Надія», який налічує 255 членів, розпочав 14.08.2008 року. В ході обговорення та подальшого планування саме громада визначила першим пріоритетом започаткування маршруту муніципального шкільного автобусу для 42  дітей з  8 віддалених сіл (Лопушно, Коржківці, Верещаки, Влащенці, Білка, Бережанка, Жуківці, Соколівка).