Community Based Approach to Local Development
Thursday, 18 June 2009

Активні громади мають отримати додаткову допомогу

18 червня Заступник Директора Регіонального Бюро для країн Європи і СНД Йенс ВАНДЕЛЬ та, Уповноважений Керівник Програми розвитку ООН в Україні Ерджан МУРАТ відвідали громаду села Єрківці (Переяслав-Хмельницького району Київської області), яка бере участь у спільному Проекті Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Метою візиту було знайомство з громадою, та її діяльністю в рамках Проекту для реалізації ініціативи з покращення умов проживання.

Ставши учасницею Проекту, сільська громада заснувала та зареєструвала організацію «Квартал». На зборах громада обрала керівництво своєї новоствореної організації та обговорила ряд проблем із умовами проживання. Серед низки таких проблем громада визначила для себе пріоритетним ремонт водогону. Зношені труби старого водогону постійно проривало, і мешканці вже фактично забули, що таке регулярне постачання якісної води в оселі. Тому саме ремонт частини водогону громада подавала для фінансування Проектом (50%) та місцевим бюджетом (45%), ще 5% внесе сама громада. Громада вже отримала перший транш, на який закупила та встановила новий насос та труби. 


Громада відмітила, що відчула користь від самоорганізації вже зараз, адже мешканці стали більш згуртованими і активними. Мешканці розповіли гостям про діяльність своєї новоствореної організації, поділились планами та продемонстрували, як ведуться ремонтні роботи. Місцева громада вже відчула користь від роботи нового насоса, адже у деякі оселі вже постійно і під достатнім напором постачається вода.

Йенс ВАНДЕЛЬ та Ерджан МУРАТ подякували громаді за гостинність та зауважив: «Приємно бачити активну громаду, яка бере на себе ініціативу і намагається змінити своє життя на краще. Добре, що громада підходить до цього стратегічно, і визначає спільно низку проблем, які вона хоче вирішити, формуючи таким чином План розвитку громади. Нашим завданням ми тепер вважатимемо знайти додаткові ресурси, щоб підтримати інші проекти цієї та інших активних громад по всій Україні».