Community Based Approach to Local Development
Tuesday, 19 February 2008

Регіональним семінаром у Полтаві розпочалось упровадження проекту в Полтавській області

19 лютого 2008 р. тристороння Угода про партнерство між Програмою розвитку ООН/ Проектом МРГ, Полтавською обласною державною адміністрацією та обласною радою була офіційно підписана у приміщенні облдержадміністрації за присутності 80 місцевих представників, включаючи посадовців обласних та районних органів влади та самоврядування, представників неурядових організацій та засобів масової інформації. Офіційна подія стала можливою завдяки ентузіазму та зацікавленості керівництва Полтавської області в тому, щоб запровадити у дію механізм розвитку, орієнтованого на громаду на Полтавщині.

У вступному слові Голова облдержадміністрації В.М.Асадчев висловив упевненість, що традиційно працьовитий Полтавський край ініціативно та результативно візьме участь у Проекту. Губернатор привернув увагу керівників районних органів влади до актуальності пріоритетів Проекту та їх відповідності проблемним сферам та пріоритетам для покращення умов життя у області. На переконання В.А.Асадчева, підхід, запропонований Проектом, містить величезний потенціал до вирішення проблем регіону.

Голова обласної ради О.В.Удовіченко привернув увагу аудиторії до масштабу Проекту та закликав місцевих представників долучатись до ініціативи щодо покращення умов проживання населення через подачу заявок на участь у проекті та започаткування партнерства із Проектом.

Д.Сах, міжнародний менеджер проекту, подякував за запрошення представити Проект у Полтавській області та відзначив традиційну полтавську гостинність. Керівник проекту коротко розповів про важливість механізму розвитку, орієнтованого на громаду,  для досягнення сталого місцевого розвитку у світлі рішень, задекларованих на Йоганнесбурзькому всесвітньому соціальному самміті та у Місцевому порядку денному ХХІ. Він поділився досвідом Програми розвитку ООН в Україні щодо реалізації підходу розвитку із залученням громад. Спеціалісти проекту МРГ пані Г.Яцюк та пан В.Шейгус  представили мету та завдання Проекту, стратегію, план та механізми його втілення, а також умови партнерства з місцевими органами влади.

Після обговорення за участі керівництва районів, Голова ОДА та Голова облради підписали Угоду про партнерство з ПРООН в рамках виконання Проекту. Відповідно до її положень, ОДА сприятиме впровадженню проекту на Полтавщині шляхом:
  • виділення приміщення ОДА для офісу обласного підрозділу впровадження проект/ресурсного центру громад;
  • призначення одного з працівників ОДА для поточної координації співпраці з обласним підрозділом впровадження;
  • сприяння створенню обласної координаційної ради Проекту, яку має очолити Голова ОДА;
  • включення ініціатив громад до програм ОДА.
Після підписання Угоди про партнерство представники керівництва області подякували команді Програми розвиту ООН за поширення діяльності проекту на Полтавську область запевнили у своїй готовності до досягнення відмінних результатів.


Проект "Місцевий розвиток орієнтований на громаду" фінансується Європейською Комісією в рамках програми  технічної допомоги ЄС та спів-фінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Проект підтримує громади з усіх областей України у вирішенні найважливіших потреб їх розвитку, допомагаючи їм у самоорганізації, розбудові їх потенціалу та впровадженні невеликих за обсягом громадських ініціатив