Community Based Approach to Local Development
Friday, 26 March 2010

СВІТЛО ДЛЯ СІЛЬСЬКИХ ГРОМАД ХАРКІВЩИНИ

news_kh_2010.jpg26 березня в селі Ватутіно Нововодолазького району Харківської області за участі представників Харківської ОДА, координаторів проекту ЄС/ПРООН, керівництва Нововодолазького району, відбулось урочисте відкриття відновленої системи вуличного освітлення по селах Ватутіно та Вільхуватка. Унікальною особливістю проекту з вуличного освітлення є те, що роботи проводились за співфінансуванням Проекту ЄС/Програми Розвитку ООН, громадські кошти та кошти місцевих бюджетів. А планувала роботи та контролювала їх виконання місцева громадська організація.

Це партнерство стало можливим завдяки Проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який надав Ватутінській громаді необхідні знання та профінансував 50% вартості Проекту громади, надавши відповідні кошти на рахунок місцевої громадської організації.

Громада на загальних зборах сама обрала проблему, яка потребує вирішення. При цьому, величезне значення приділялося тому, аби проект був корисним для всіх мешканців сільської ради. Також громада повинна була зібрати 5% внеску від вартості Проекту на рахунок своєї громадської організації. 45% коштів надавали сільські, районні бюджети або місцеві підприємці-меценати. Таким чином, Проект громади реалізовувався спільними зусиллями влади, громади, бізнесу та міжнародних донорів.

Громадська організація «Імпульс» (с.Ватутіно) - партнер у впровадженні проекту в селі, довела, що завдяки об’єднанню людей навколо своїх проблем можливо вирішити будь-яку проблему громади. І тепер кожного вечора мешканці с.Ватутіно та с.Вільхуватка можуть у цьому наочно пересвідчитися. Світло горить для всіх!

Колись вуличне освітлення було звичним явищем для багатьох сіл Харківської області. Та після важких дев’яностих зникло практично у всіх селах. І дуже показово, що незважаючи на кризу, громада поступово відновлює те, що мала колись. І відновлюючи, заощаджує кошти на оплату світла в майбутньому, завдяки використанню енергозберігаючих технологій.

Представник Нововодолазької райдержадміністрації Володимир Васильович Божедай привітав громаду Ватутінської сільської ради від імені голови РДА та подякував членів громадської організації за їх небайдужість та наполегливість, які не дають владі розслабитись.

Надихає те, що багато громад, з якими працює Проект, не збираються зупинятись на досягнутому. У с. Ватутіно громада вже замислилась над реалізацією другого проекту – ремонту водонапірної башти. Деякі організації Харківської області вже розпочинають реалізацію других проектів, і не збираються зупинятися надалі. Крок за кроком, вони змінюють своє життя на краще. Успішність громади вимірюється її справами. У світлі 146 ліхтарів успішність громадської організації «Імпульс» можна побачити навіть вночі.

Незважаючи на брак коштів та вільного часу активісти громади роблять велике діло і роблять його не зважаючи на зовнішні обставини. Проект Європейського союзу та Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй лише надає громадам можливість реалізувати свій Проект. Скористатися цією можливістю, або чекати кращих часів – вільний вибір кожної громади.

За докладнішою інформацією про хід реалізації проекту в Харківській області, будь ласка, звертайтесь до координаторів проекту Олександра Комаровського, В’ячеслава Гусєва.