Community Based Approach to Local Development
Friday, 23 May 2008

Проект розпочинає діяльність у Автономній республіці Крим

23 травня 2008 року у Автономній республіці Крим (АРК) розпочав діяльність спільний Проект Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

З метою представлення Проекту та механізмів його впровадження, у Верховній Раді АРК відбувся регіональний семінар Проекту за участі заступника Голови Верховної Ради АРК М.Бахарєва, Керівника проектів Європейської Комісії в Україні В.Кондрачука та Старшого програмного менеджера Програми розвитку ООН О.Ремиги. Захід викликав велику зацікавленість серед представників місцевих органів влади та самоврядування, представників неурядових організацій та засобів масової інформації.

RS_Krym3.jpg

Офіційна подія стала можливою завдяки ентузіазму та зацікавленості керівництва Автономії в тому, щоб продовжити практику використання та поширення на території всієї України механізму розвитку, орієнтованого на громаду, який з 1995 року успішно впроваджується Програмою розвитку та інтеграції Криму (ПРІК) спільно з громадами та місцевими органами влади і самоврядування.

Представляючи Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Керівник проектів Європейської Комісії в Україні В.Кондрачук наголосив на важливості ініціативи з залучення громад до місцевого розвитку для зміцнення демократичного врядування, що є одним із пріоритетів співпраці України та Європейського союзу. Старший програмний менеджер ООН О.Ремига представила Проект у контексті стратегії та цілей діяльності ПРООН в Україні.

RS_Krym2.jpg

Семінар мав на меті презентувати стратегію та план виконання Проекту, який у Криму впроваджуватиметься спільно з командою ПРІК ПРООН, результати діяльності якої високо цінують кримські громади та органи влади. 

Під час семінару також було оголошено про початок конкурсного відбору 8 районів на участь у проекті. Райони мають змогу подавати заявки на участь у Проекті протягом наступних трьох тижнів, до 13 червня. Бланк заявки можна завантажити тут.
 
У відібраних районах громади матимуть змогу сформулювати ініціативи для покращення їх умов життя; затверджені мікро-проекти отримають спів-фінансування від проекту та з місцевих бюджетів. Громадами-учасницями проекту можуть бути села, селища та малі міста з населенням до 10 тис. осіб.

У контексті обговорення ініціатив з місцевого розвитку, засідання продовжилось представленням Всекримського конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування, що зайвий раз свідчить про актуальність тематики для сучасної України.