Community Based Approach to Local Development
Monday, 25 January 2010

ЛУГАНЩИНА ПІДБИВАЄ ПІДСУМКИ І ПЛАНУЄ РОБОТУ У 2010 РОЦІ

20 січня у Луганську відбулось засідання координаційної ради з питань реалізації проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» за участю заступника голови обласної держадміністрації Кривулі В.М., депутатів обласної ради та голів райдержадміністрацій.

На засіданні були розглянуті підсумки роботи у 2009 році обласного підрозділу впровадження проекту / ресурсного центру громад, який працює із 40 сільськими громадами над проектами по покращенню умов проживання і самоорганізації місцевого населення. Учасники засідання обговорили проблеми, що виникали на шляху цієї ініціативи, а також шляхи їх вирішення.

Окреслено і подальші плани проекту та перспективи співпраці. Зокрема, прийнято рішення щодо збору та підготовки узагальнених пропозицій щодо співфінансування мікропреоктів громад у 2010 році в рамках співпраці з Проектом, затвердження графіку подачі фінансових звітів до Проекту та особистого контрою головами райдержадміністрацій питання вчасного виконання графіку.

Демонструючи гарні результати по роботі у цьому всеукраїнському проекті, Луганська область вже документує свій досвід для подальшого його розповсюдження як серед інших районів і громад області, так і за межами регіону. Так, уже створено і погоджено склад експертної групи для аналізу впровадження на Луганщині ініціатив, орієнтованих на громаду. За результатами роботи експертної групи буде видана публікація - звіт про діяльність ініціатив з розвитку громад у Луганській області. Робота експертної групи відбуватиметься організаційну і технічну підтримку роботі експертної групи та публікації звіту надає Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та його Луганський підрозділ.

Іншими формами розповсюдження позитивного досвіду є навчальні візити. У листопаді 2009 року Луганщина вже приймала делегацію донецьких колег. У лютому планується візит із Харківської області до Сватівського району. Координаційна рада доручила районному керівництву сприяти організації прийому делегації. Головам Марківської та Біловодської райдержадміністрацій доручено провести необхідну роботу щодо підготовки до моніторингового візиту інженера центрального офісу Проекту СВА.

Заплановано, що наступне засідання Координаційної ради буде проведено як виїзне у Антрацитівському районі.