Community Based Approach to Local Development
Tuesday, 02 March 2010

ТЕРНОПІЛЬСЬКІ ГРОМАДИ ПЕРЕЙМАЮТЬ ДОСВІД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ПО ВПРОВАДЖЕННЮ ПРОЕКТІВ ЗІ ЗБОРУ ТА ПЕРЕРОБКИ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ

news_02_03_2010.jpg25 лютого 2010р. відбувся візит громад-учасників проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Тернопільської та Львівської областей в Івано-Франківськ для ознайомлення з результатами роботи проекту "Вдосконалення ефективного управління системою роздільного збору та переробки твердих побутових відходів в м. Івано-Франківську та регіоні". У 2008 році місто Івано-Франківськ стало переможцем Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та отримало можливість втілити даний проект.


Гості відвідали ГО «Центр Муніципального та Регіонального Розвитку - Ресурсний центр», де відбулась презентація Проекту «Вдосконалення ефективного управління системою роздільного збору та переробки ТПВ в м. Івано-Франківську та регіоні», представлення короткометражного ролику про впровадження проекту, та зустріч з  начальником управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, координатором муніципальної програми врядування та сталого розвитку/ПРООН Біликом Б. І.
Побували  також учасники візиту  сортувальну лінію та новозбудований майданчик для роздільного сортування сміття. Про свої здобутки з гостями поділилась голова будинкового комітету на вул. В. Стуса , 25 Гринюк Галина

В Україні населення забезпечено системою вивозу ТПВ тільки на 70%. Щорічно накопичується 50 млн. кубометрів побутових відходів, із них на одну людину в середньому припадає 300-400 кг в рік. За останні десять років об`єм побутових відходів на людину збільшився на 40%.

Повне забезпечення населення послугами з вивозу сміття потягне за собою збільшення поступлення відходів на полігони. Враховуючи дефіцит земельних ресурсів і протистояння населення будівництву нових полігонів, можна очікувати перевантаження вже існуючих звалищ. А це може привести до екологічних катастроф.

В місті Івано-Франківську аналогічно, щорічне накопичення ТПВ зростає в середньому на 10%. Протягом 2009 року на міський полігон надійшло близько 420 тис. м3 або 110 тис. тонн ТПВ, що в середньому припадає 470 кг на одну особу в рік.

Метою проекту є вдосконалення санітарних та екологічних умов у місті Івано-Франківськ та його регіоні. Основним завданням проекту є створення сталого механізму збору, сортування, транспортування, переробки та захоронення твердих міських відходів, а також зменшення шкідливого впливу відходів на навколишнє середовище та здоров`я населення міста шляхом започаткування системи громадсько-приватного партнерства.

Проект фінансувався: фонд конкурсу - 500 тис. грн., міський бюджет - 400 тис. грн., організація партнер "Ресурсний центр" - 50 тис. грн. Загальна вартість проекту - 950 тис. грн.