Community Based Approach to Local Development
Friday, 20 February 2009

Підписано перші угоди про намір реалізації проектів місцевих громад Рівненщини

Перші три угоди про намір реалізації проектів місцевих громад Рівненської області були підписані 19 лютого 2009 року в облдержадміністрації між Програмою розвитку ООН та сільськими громадами – Великомежиріцькою громадською організацією «Надія» (проект «Енергозбереження в поліклініці дільничної лікарні с.Великі Межирічі»), Корецька громадська організація «Надія» (проект «Покращення енергозберігаючих умов Корецької дитячої школи мистетцтв»), Бабинська громадська організація «Промінь» (проект «Теплозбереження приміщення дитячого садка "Казковий світ" с. Бабин Гощанського району»).

У Рівненську область упродовж березня поточного року надійдуть перші кошти Європейської Комісії та Програми розвитку ООН на реалізацію проектів 8 громад з 6-ти районів Рівненської області (Гощанський, Корецький, Сарненський, Рокитнівський, Дубровицький, Зарічненський).

Підписання фінансових угод з громадами є логічним етапом реалізації проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У Рівненській області проект працює з кінця 2007 року. За цей час у відібраних сорока селах 8-ми районів Рівненської області проведено масштабну активізаційну роботу з населенням, юридично зареєстровано 40 сільських громадських організацій, проведено навчання громадських лідерів, створено плани розвитку населених пунктів та визначено громадою найбільш актуальну проблему, яку доречно вирішити у рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Проекти кожної громади будуть фінансуватися за принципом дольової участі партнерів: проекту ПРООН (50% вартості, до 10 тис.дол.), районної та місцевої влади (45% вартості) та самої громади (5% вартості).

Головною метою Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» є створення сприятливого середовища для сталого довготривалого  соціально-економічного та громадського розвитку на місцевому рівні шляхом підтримки місцевого самоврядування та активізації ініціатив громади. Проект керується методикою самоорганізації населення до вирішення власних соціальних проблем та покращення якості життя у громаді.