Community Based Approach to Local Development
Wednesday, 15 April 2009

ШКІЛЬНИЙ АВТОБУС - ПЕРШИЙ ЗАВЕРШЕНИЙ ПРОЕКТ АНТОНІНСЬКОЇ ГРОМАДИ

KM_2.jpg 15 квітня у смт.Антоніни Хмельницької області відбулось вручення автобуса Антонінському освітньому округу Красилівського району. Відтепер дітлахів із сіл Закриниччя, Дублянка та селища Антоніни підвозитиме до шкіл та позашкільних навчальних закладів новий ВАЗ, придбаний в рамках реалізації проекту ЄС/ПРОООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». 

Аби вирішити найбільш актуальну проблему своєї громади батьки, вчителі та учні цих трьох шкіл об’єднались в асоціацію «Антонінський край». На зборах вони обговорили потреби громади та визначили своїм пріоритетною проблемою підвезення дітей до школи. Громада взяла участь у ряді тренінгів, розробила, захистила та впровадила свій перший мікро-проект «Забезпечення рівного та якісного доступу до Антонінського освітнього округу». Вартість проекту складає близько 84 тисяч гривень, причому половина цих коштів – це грантова підтримка Європейського Союзу та ПРООН. 

А сусідня громада с.Корчівка Красилівського району вирішила здійснити енергозберігаючі заходи. Для цього новостворена місцева громадська організація «Фортуна» реалізовує проект «Заміна вікон в Корчівській ЗОШ І-ІІІ ступенів на пластикові», загальний бюджет якого складає майже 109 тисяч гривень. Мешканці села планують до липня 2009 року поміняти усі 50 вікон навчального закладу. 

Спільний Проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» було започатковано у вересні 2007 року. Тристоронню Угоду про реалізацію Проекту з Хмельницькою обласною радою та Хмельницькою облдержадміністрацією було підписано 5 травня 2008 року. На Хмельниччині право на участь у Проекті отримали 8 районів (Ізяславський, Славутський, Шепетівський, Летичівський, Городоцький, Білогірський, Красилівський та Деражнянський).
В кожному з районів відібрано по п’ять сільських/селищних рад, які за технічної і фінансової підтримки ЄС зможуть покращити умови проживання своїх громадян.