Community Based Approach to Local Development
Wednesday, 17 March 2010

Кримська громада «Ника» порадувала місцевих школярів

17 березня 2010 року у Валентиново Сакського районуАРК відбулося урочисте відкриття нового шкільного автобусу - першого проекту місцевої громади, здійсненого в рамках всеукраїнської ініціативи ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У відкритті взяли участь координатор впровадження Проекту від районної влади В. В. Похітецький та представники районного керівництва, сільський голова Л.І. Рудакова та місцеві мешканці.

Проект «Шкільний автобус» було здійснено місцевою громадою, яка утворили організацію  «Ніка» для вирішення місцевих проблем. Громадська організація налічує 50 членів. В ході обговорення та планування діяльності організації пріоритетом було визначено закупівлю шкільного автобусу для 24 дітей дошкільного віку із села Валентиново, які відвідують навчально-виховальний комплекс (НВК) «Сказка» у с. Кримське. Село Валентиново знаходиться у 13 км від навчально-виховального комплексу, і батькам дітей дуже часто доводилось возити своїх дітей на попутних машинах. Тому проблема транспортування дітей до НВК була дуже гостра для громади, та стала важливим об’єднуючим моментом у становленні громадської організації.

Роботу над проектом громада «Ніка» розпочала у травні 2009 року, активісти самостійно склали кошторис, розробили та захистили проектну пропозицію, організували та провели тендер. Загальна вартість проекту – 167 500 грн., близько половини коштів надійшли від Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (75 000 грн), інша частина - спів-фінансування від Сакської районної державної адміністрації та районної ради (84 000 грн.) та організації громади «Ніка» (8 500 грн).

До відкриття проекту громада підготувала справжнє свято, на якому мешканці зазначали, що не зупинятимуться на досягнутому, а прагнутимуть здійснювати інші ініціативи з покращення умов проживання у власному селі.