Community Based Approach to Local Development
Friday, 26 February 2010

ХЕРСОНЩИНА ЗНІМАЄ ФІЛЬМ ПРО РЕГІОНАЛЬНИЙ ДОСВІД З РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ІНСТИТУЦІОНАЛІЗУЄ РЕСУРСНІ ЦЕНТРИ

news_26_02_2010.jpg25 лютого 2010 року у Херсонській обласній державній адміністрації відбулося робоче засідання координаційної ради з питань реалізації спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Захід пройшов під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації А.І.Граділя та участі начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ОДА Самсоненко Л.А. Засідання було присвячено обговоренню підготовки звіту щодо регіонального досвіду спільної діяльності по підтримці та розвитку місцевих громад.

Представники 8 пілотних районів висловили свої ідеї щодо подальших перспектив використання підходу, орієнтованого на громаду. Серед основних пропозицій, які лунали під час засідання – необхідність створення короткометражного фільму про роботу Проекту в області протягом останніх двох років, за принципом «Краще один раз побачити», та друкованої версії звіту для розповсюдження серед представників органів виконавчої влади, депутатського корпусу, місцевих громад, як діючих учасників Проекту, так і потенційних.

Як зазначила Л.А.Самсоненко: «Першим чином необхідно показати, як гуртувалася громада, яким чином вирішувалися питання планування, обрання пріоритетних проблем, розповсюдження інформації про можливості для громади – чи за допомогою депутатського корпуса, чи за допомогою активістів серед населення, чи наявний був лідер, який спроможний був повести за собою людей». Перший заступник голови Великолепетиської районної державної адміністрації В.П.Антипенко наголосив на тому, що головним досягненням Проекту є мобілізація населення – проведення регулярних сходів громадян в населених пунктах, спільне планування подальших кроків, а покращення технічного стану об’єктів соціальної сфери в межах Проекту – це результат проведеної громадою роботи. Заступником голови Великоолександрівської районної державної адміністрації Рижньовим С.І. висловлено думку щодо поступового розвитку громад від проекту до проекту (Великоолександрівський та Високопільський райони брали участь у проектах Фонду соціальних інвестицій, тому підхід, орієнтований на громаду, був скоріше прийнятий місцевими громадами).

На думку учасників, друкований варіант звіту має не просто містити інформаційні-статистичні матеріали щодо результатів спільної роботи, а й представляти собою своєрідну стратегію майбутнього партнерства місцевої влади та громади у напрямі покращення стандартів життя громадян. Однією з пропозицій, висловлених керівництвом області щодо документування регіонального досвіду, був розгляд можливості спільного фінансування за рахунок коштів обласного бюджету підготовки фільму та публікації звіту.

Крім розгляду проекту обласного звіту, було обговорено ряд важливих питань щодо розвитку структури ресурсних центрів громад. На сьогодні є необхідність створення та формалізації районних ресурсних центрів не лише в пілотних районах, а й в тих, які не беруть участь у Проекті, проте, розуміють важливість розширення співробітництва з міжнародними організаціями та бачать в цьому майбутні перспективи. За підсумками засідання вирішено розробити Положення про районний ресурсний центр громад на основі вже отриманого досвіду, в якому б були чітко прописані його функції та повноваження. Незважаючи на низький рівень кадрового забезпечення районних державних адміністрацій, функції відповідальних осіб можна покласти на співробітників відділів економіки РДА. 

За підсумками засідання дано доручення до 15 березня 2010 року скласти остаточний проект звіту з включенням інформації від районів-учасників, вирішити питання функціонування та статусу районних ресурсних центрів громад.