Community Based Approach to Local Development
Monday, 31 May 2010

ЛУГАНЩИНА: КОНТРОЛЮЮЧІ ОРГАНИ ДО ПОСЛУГ МІСЦЕВИХ ГРОМАД

 news.jpg25 травня в облдержадміністрації відбувся семінар-нарада «Взаємодія з контролюючими органами задля більш ефективної співпраці в рамках реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Луганській області». Цей захід було зумовлено тим, що у теперішній час більшість сільських громад-партнерів Проекту переходять до етапу завершення реалізації власних мікропроектів та перед деякими громадами вже стають питання взаємодії з контролюючими органами. Деякі громади при впровадженні мікропроектів вже стикались із контролюючими органами (так наприклад в Станично-Луганському районі є випадки вимог представниками рай прокуратури та управління по боротьбі з економічними злочинами надання документів на перевірку від ОГ «Широківська мрія» (смт.Широкий), ОГ «Плотинське відродження» (с.Плотина), ОГ «Великочернигівська перлина» (с. Велика Чернигівка); в Білокуракинському районі співробітниками управління по боротьбі з економічними злочинами проводилась перевірка громад «Нещеретівська мрія» (с. Нещеретове) та «Світоч майбутнього» (с. Курячівка).

За ініціативи місцевих громад та для більш ефективної подальшої реалізації Проекту в Луганській області Обласним Ресурсним Центром Проекту та Головним управлінням економіки Луганської облдержадміністрації й було організовано семінар-нараду на тему «Взаємодія з контролюючими органами для більш ефективної співпраці в рамках реалізації Проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду в Луганській області» з представниками основних контролюючих органів Луганської області, а саме: податкової адміністрації, контрольно-ревізійного управління, управління по боротьбі з економічними злочинами.

В ході обговорень кожен представник контролюючих органів постарався розкрити питання: порядку організації державного контролю (нагляду) за діяльністю суб`єктів господарювання, головні принципи його здійснення; права та обов`язки контролюючих органів та їх службових осіб, уповноважених здійснювати державний контроль (нагляд) під час здійснення державного контролю (нагляду), з метою налагодження паритетних стосунків між органами контролю та суб`єктами діяльності; форми державного контролю (нагляду), які передбачені наданими повноваженнями відповідно до законів України; відповідальність суб’єктів за порушення, виявлені під час перевірок. Також учасники семінару змогли задати питання по всім інтересуючим їх питанням.

 

Присутні на заході 74 особи з числа активістів сільських організацій громад та сільрад отримали рекомендації від служб на тему «Що повинен знати суб’єкт перевірки, коли до нього приходить перевіряючий». Зі своєї сторони представники контролюючих органів були в захваті від того що люди на громадських засадах беруть на себе відповідальність для покращення стану соціальної інфраструктури своїх сіл та селищ, оставили телефони для консультувань та порадили присутнім не соромитись щодо консультацій задля попередження випадків неправильного ведення діяльності в рамках українського законодавства.

Сьогодні в Луганській області реалізується 49 мікропроектів на загальну біля 7 млн. грн., які у тому числі співфінансуються з місцевих бюджетів. Як було відмічено на семінарі, при підтримці облдержадміністрації та обласної ради у минулому році виділено 594,8 тыс. грн. для співфінансування Проекту в рамках співробітництва, у 2010 році ця цифра біля 900 тис. грн.