Community Based Approach to Local Development
Wednesday, 20 August 2008

У Сумській області визначено 35 сільрад, які візьмуть участь у Проекті

В Сумській області продовжує діяльність спільний Проект ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». 19 серпня 2008 року були затверджені 35 сільських/селищних рад із 7 районів області (по 5 з кожного району), які візьмуть участь у проекті “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Ще 20 сільрад внесено до резервного списку.


Відбір сільських та селищних рад відбувся за участі  в. о. начальника головного управління економіки Володимира МІСЬКОВА, координаторів Сумського обласного підрозділу впровадження Проекту, представників районних державних адміністрацій та рад. Конкурс на відбір сільських /селищних рад тривав 1,5 місяці. Протягом зазначеного часу сільські /селищні ради  надсилали заявки для участі у конкурсі.


Привідборі сільрад до уваги брались наступні критерії: соціально-економічний  стан території (зокрема, за загальним рейтингом району); стан та проблеми у галузі охорони здоров’я; комунальному водопостачанні та транспорті, енергетиці, (впровадження енергозберігаючих технологій, використання відновних джерел енергії, тощо), навколишньому середовищі (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо). Одним із важливих критеріїв оцінки для відбору сільської чи селищної ради став показник готовності до співпраці та зобов’язань та готовність співфінансувати проекти громад.

Відповідно до затвердженого переліку, Програма розвитку ООН «Місцевий розвиток , орієнтований на громаду» планує фінансувати ініціативи громад у наступних сільських та селищних радах: 

• Тростянецький район: Жигайлівська, Печинська, Білківська, Кам’янська, Буймерська сільські ради, а  саме: Мартинівська, Криничанська, Ніцахська сільські ради;


• Охтирський район: Олешнянська, Бакирівська , Грунська, В’язівська, Чернеччинська  сільські ради та  дві  внесено до резервного списку , а саме: Рибальська та Довжицька сільські ради.


• Краснопільський район: Черниччанська , Славгородська, Покровська, Ряснянська , Мезенівська сільські ради та  три внесено до резервного списку , а саме: Хмелівська,  Сіннівська, Самотоївська, сільські ради. 


• Буринський район: Степанівська, Гвинтівська, Хустянська, Воскресенська,  Успенська  сільські ради  та три внесено до резервного списку , а саме: Пісківська,  Чернечослобідська та Жуківська сільські ради.


• Липоводолинський район: Байрацька , Колядинецька,  Лучанська , Яснопільщанська  сільські ради та Липоводолинська селищна рада, а також три внесено до резервного списку , а саме: Беївська, Семенівська , Синівська сільські ради.


• Середино-Будський район: Середино-Будська та  Зноб-Новгородська селищні  ради, Жихівська, Очкинська, Рожковицька сільські ради, а також три внесено до резервного списку, а саме:   Голубівська,  Чернацька, Кренидівська сільські  ради.

 
• Ямпільський район: Свеська селищна рада, Воздвиженська, Білицька, Усоцька, Шатрищенська сільські  ради, а  також обрала 3 резервних, а саме:  Княжицька , Антонівська, Чуйківська сільські ради.

За докладнішою інформацією про хід реалізації проекту в Сумській області, будь ласка, звертайтесь до Олександра Такула  та Тамари Харченко, асистентів з розвитку громад, Сумський обласний підрозділ впровадження проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». тел. (+380 50) 417 71 40; (+380 95) 102 74 00 (E-mail: oleksandr.takul@undp.org.ua та tx07@ukr.net ).