Community Based Approach to Local Development
Monday, 18 October 2010

Національна Координаційно рада Проекту: ініціатива з розвитку місцевих громад має тривати!

Про результати і досягення роботи спільного Проекту Єврпопейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»з розвитку сільських територій, а також про перспективи продовження його діяльності ще на 4 роки йшлося на засіданні Координаційної ради Проекту, що відбулася 12 жовтня 2010 року у представництві ООН. На третьому засіданні Координаційної ради головував Постійний представник Програми розвитку ООН Олів’є Адам, від представництва Європейського Союзу участь у зібранні взяв Хосе Роман Леон Лора, керівник секції програм допомоги ЄС.

Члени Координаційної ради заслухали та схвалили звіт про третій рік діяльності Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» і висловили відгуки щодо його діяльнсоті та побажання щодо продовження роботи в Україні цієї ініціативи. Учасники засідання обговорили перспективи налагодження тісншої співпраці, зокрема, у сфері вдосконалення державної політики в галузі місцевого самоврядування. У цьому напрямку Проектом вже ініційовано незалежне аналітичне дослідження, результати якого будуть представлені та обговорені з Координаційною радою на початку 2011 року.

Регіональний досвід співпраці місцевиї громад, влади та бізнесу за підтрики Проекту, представив Голова Черкаської обласної державної адміністрації, Герой України, Сергій Тулуб. «Успішний місцевий розвиток неможливий без мобілізації зусиль місцевих громад, органів дердавної влади та соціально орієнтованого бізнесу. Саме механізм ефективної співпраці ана усіх рівнях, закладений у Проекті, став корисним нововведенням, і (...) результати перевищили всі наші сподівання», - зазначив Сергій Тулуб.

До складу Координаційнлї ради проетку входять: координатор діяльності Проекту від Секретаріату Кабінету Міністрів України, а також представники Міністерства регіонального розвитку і будівництва України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв’язку України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Міністерства аграрної політики України, Міністерства освіти та науки України. На засіданні також були присутні представники Комітетів Верховної ради України з питань соціальної політика та з питань України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики та трьох асоціацій національного рівня: Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Української асоціації місцевих та регіональних влад, Фонду місцевого самоврядування при Президентові України та Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування „Асоціація міст України".