Community Based Approach to Local Development
Monday, 18 October 2010

Донеччина: Красненська сільська громадська організація «Надія» вдихнула нове дихання в життя громади

P1050191Участь громади села Красне Артемівського району Донецької області у спільному Проекті Європейської Комісії та Програми Розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" завершилася достойним результатом. В рамках основної квоти громада завершила мікропроект по освітленню вулиць, а в рамках «плюсової» квоти – мікропроект по ремонту даху сільської школи. Тепер жителі села Красне ввечері ходять по освітленим вулицях, а школярі мають над головою надійний дах.

08 жовтня 2010 року ГО «Надія» с.Красне оголосила жителям села, районному та обласному керівництву, представникам проекту СВА про успішне виконання 2 мікропроектів та відзначила цю подію святом в школі.
Заступник голови Донецької облдержадміністрації Олександр Аліпов зазначив, що реалізовані мікропроекту є досягненням плідної співпраці всіх сторін: Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Артемівської районної державної адміністрації та районної ради, і безпосередньо громади села, яка об’єдналася, створила План розвитку громади села, визначила для себе проблемні питання для вирішення, і розпочала з найголовнішого для них – вуличного освітлення.
Загальний бюджет мікпропроекту склав 129445 грн, але завдяки участі в проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» для жителів села економія виявилася колосальною - громада вклала лише 5% від вартості – 6423 грн. Решта коштів було надано ЄС/ПРООН та сільським бюджетом. Реалізація другого пріоритету – енергозбереження в школі – втілилося в другий мікропроекту ОГ «Надія». Було відремонтовано дах школи, загальна вартість мікропроекту – 128588 грн., громада вклала 5% від вартості – 6405 грн. Решта коштів була надан ЄС/ПРООН та районним бюджетом.
Відкриття двох мікропроектів стало святом для всіх жителів села, учнів школи, вчителів. Святковий настрій був підтриманий концертом, який підготували творчі коллективи школи села Красне