Community Based Approach to Local Development
Tuesday, 19 October 2010

Donetsk, Dnipropetrovsk and Crimea Exchange Experience on Community Development

P105022314-15 жовтня партнери Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» із Криму, Донецька та Дніпропетровська обмінялись досвідом впровадження ініціатив з розвитку громад.

З цією метою кримська делегація завітала на Донеччину та Дніпропетровщину. Гості познайомитись з досвідом роботи обласних підрозділів реалізації Проекту, побачили в дії систему співпраці влади і суспільства, обмінятись досвідом роботи з представниками місцевих громад.

Кримську делегацію представили консультант постійної комісії з місцевого самоврядування і адміністративно-територіальних питань Ольга САПЕГА, перший заступник голови Асоціації з місцевого самоврядування в АРК та м. Севастополь Радміла ГОЛОСОВА, перший заступник голови Сакської РДА Сергій ЗОЛКІН та інші.

Від Донецької обласної адміністрації зустріч з деегацією провели радник голови Донецької облдержадміністрації Олександр ЯКУТЧИК і начальник Головного управління взаємодії з громадськістю та у справах національностей та релігії Ольга МАШТАКОВА.

Під час зустрічі гостям був представлений фільм про Донецький досвід реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», у якому на прикладі життєвої історії однієї з родин с. Лисівка (Красноармійського району Донецької області) показано, як організована громада своїми спільними діями може змінити на краще умови життя та свідомість місцевих мешканців. У Лисвіці здійснено два мікро-проекти: проведена система водопостачання та зроблено частковий ремонт однієї зі шкіл.

Донеччани поділились з гостями досвідом щодо того, як успішно реалізувати мікропроекти. Серед важливих складових були виділені наступні: роз'яснювальна робота серед населення, активна участь представників органів влади, правильний вибір пріоритетних проблем і всебічна підтримка зацікавленої громади.

Делегація з АРК також відвідала Красноармійський район, де зустрілись з керівництвом райдержадміністрації та побували в Районному ресурсному центрі. Під час зустрічі гостям представлена презентація щодо реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Красноармійському районі.

Також гості побували в с. Миколаївка та с. Лисівка Красноармійського району, де місцеві громади представили досвід реалізації мікропроектів та поділились секретами успіху.

15 жовтня делегація знайомилась з досвідом Дніпропетровської області. У Павлограді гості відвідали ресурсний центр та поспілкувались із представниками всіх рівнів влади, задіяних у впровадженні Проекту: 9 головами сільрад, Головою районної ради та куратором від облради Олександром МАЄТНИМ, який розповів про організацію співпраці з Проектом та про підтримку ініціатив громад з боку облради.

Делегація також відвідала дві сільські громад Дніпропетровщини. Привовчанська сільська громада «Добробут» запросила гостей оглянути дитячний садочок, відновлений силами громади, та поспілкувались з активістами громадської організації. Богуславська сільська громада розповіла про досвід само-організації та продемонструвала результати роботи по ремонту та закупівлі обладнання для сільської амбулаторії.