Community Based Approach to Local Development
Wednesday, 22 October 2008

У Івано-Франківській області проведено перший Форум місцевого розвитку

16 жовтня 2008 року у Рогатинському районі Івано-Франківської області відбулось засідання першого з районних Форумів місцевого розвитку в рамках проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Метою проведення Форуму є підтримка у реалізації Проекту, створення умов для реалізації принципів сталого розвитку в районі та більш активному залученню усіх верств населення, представників установ, організацій та бізнес структур до діалогу з органами місцевої влади. У довгостроковій перспективі регулярнее проведення Форумів сприятиме виробленню прозорих та ефективних механізмів планування на місцевому рівні та залучення громадян до управління.

Координаційний комітет Форуму місцевого розвитку Рогатинського району було утворено ще у вересні 2008 року, тоді ж було затверджено склад координаційного комітету та положення про Форум місцевого розвитку.

На першому засіданні Форуму було заслухано інформацію керівників організацій громад про плани розвитку громад та про роботу проведену в рамках реалізації проекту. Форум відмітив активність громад, а також визнав пріоритетними проблеми, обрані громадами для співфінансування районною владою та проектом.

Разом з тим Форум ухвалив, що виходячи з потреб створених організацій громад, відповідні підрозділи райдержадміністрації та районної ради мають сприяти громадам у розміщенні оголошення про проведення тендеру для вибору виконавця робіт, у детальному обстеженні технічного стану будівель, які обрані громадою для проведення ремонтних робіт і скласти відповідні акти та висновки, а також надати допомогу у розробці проектно-кошторисної документації.

Очікується, що такі Форуми місцевого розвитку будуть проводитись у 200 пілотних районах принаймні раз на квартал.  Основними функціями Форуму є:

  • Координувати впровадження проекту на районному рівні;
  • Представляти стратегію та плани розвитку місцевості та району;
  • Узгоджувати плани громад, місцевостей з планом розвитку району;
  • Визначати пріоритети розвитку району;
  • Обговорювати та вирішувати питання, що виникають під час впровадження проекту;
  • Розробка планів залучення технічних та фінансових ресурсів для реалізації ініціатив громад.