Community Based Approach to Local Development
Thursday, 12 August 2010

КООРДИНАТОР СИСТЕМИ ООН В УКРАЇНІ ВИСОКО ОЦІНИВ РЕЗУЛЬТАТИ ПАРТНЕРСТВА СІЛЬСЬКИХ ГРОМАД ТА МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ

 news_12_08.jpg11 серпня 2010 року у Дніпропетровській області представники місцевої влади та громади підбивають підсумки спільної дворічної роботи з покращення умов проживання в сільській місцевості, здійснюваної в рамках Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».


Засідання обласної координаційної ради відвідав координатор системи ООН в Україні Олів’є АДАМ з метою поспілкуватись із партнерами впровадження Преокту обласного, районного та місцевого рівнів, а також обговорити персперкиви продовження діяльності проекту. На засіданні головував Євген УДОД, Голова Дніпропетровської облради та Олів’є АДАМ.

Учасниками засіданні також були керівництво 8 районів, що беруть участь у проекті, керівники профільних управлінь облради та ЗМІ. Керівники районних рад 14 районів, що не буруть участі в Проекті також були запрошені на засідання для ознайомлення з діяльністю проекту т аз огляду на перспективи продовження його діяльності і розширення географії.

 Голова обласної ради Євген Удод наголосив на важливості Проекту та підкреслив, що головна цінність ініціативи полягає не стількі у фінансовій допомозі донорів для відновлення інфраструктури, скільки у само-уповноваженні та розвитку громад. Голова облради підтвердив зобов’язання виділити з обласного бюджету 1 млн.грн. для завершення мікро-проектів громад. news_12_08_2.jpg


Олів’є Адам привітав ентузіазм та динамізм нового керівництва області та активну підтримку ідеї сталого місцевого розвитку. Це є вагомим фактором успішного впровадження в області Проекту „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Дніпропетрорвська область забезпечила найбільшу суму спів-фінансування проектів громад, виділивши окремою статтею обласного бюджету 1,8 млн грн, а у 2010 – 882тис.грн. У вересні очікується виділення фінального траншу від облради у 1 млн.грн. Олів’є Адам також запропонував продовжити діалог із керівництвом області та розширити співпрацю, охопивши інші сфери та залучивши інші агенції ООН.

Керівники районів представили результати діяльності Проекту в області та окреслили термін завершення мікро-проектів – до жовтня-листопада 2010 року.

 Після засідання обласної координаційної ради Олів’є АДАМ відвідав Павлоградський районний ресурсний центр громад, створений за ініціативою районного керівництва. У травні 2010 центр виграв у конкурсі, який проводив Проект, і отримав можливість на закупівлю офісної техніки та обладнання. Делегація також відвідала громаду с.Привовчанка Павлоградського району, де місцеві мешканці заснували організацію «Добробут» і відремонтувавши дитячий садочок, зараз виконують другий проект по впровадженню енергоефективних заходів у сільській школі.

На Дніпропетровщині Проект реалізується з 16 жовтня 2008 року. За цей час у сільських місцевостях само-організувалось 43 громади, які створили самоврядні організації, і в партнерстві з Проектом та місцевою владою працюють над підвищенням рівня життя в своїх громадах: відновлюють об’єкти соціальної інфраструктури, такі як дитячі садочки, школи та фельдшерсько-акушерські пункти, прокладають або ремонтують водогони, встановлюють вуличне освітлення або закуповують шкільні автобуси. В стадії впровадження знаходяться 56 мікро-проектів громад. Загальна вартість їх складає більше 9,5 млн. грн. На їх фінансування Проект виділив близько 4 млн. грн., а місцеві бюджети – 4,8 млн.грн. Громади спів-фінансували власні проекти, зібравши близько пів мільйона гривень. Громадські організації також моюілізували приватний сектор, який вклав у проекти громад близько 70 тис.грн