Community Based Approach to Local Development
Thursday, 23 December 2010

«Разом дієвіше – принцип роботи сільських громад Донеччини: проведено популяризацію досвіду Проекту СВА»

В Донецькій області з 18 сільських районів  в Проекті СВА працюють 8 районів. Завдяки  результатам роботи  в пілотних районах та громадах, інформацію про Проект та можливість участі в  продовженні Проекту СВА вже давно прагнули отримати представники громад не пілотних  10 районів.  Донецький підрозділ впровадження Проекту СВА спільно з Донецькою облдержадміністрацією подав на розгляд менеджменту Проекту СВА ініціативу про проведення кущових інформаційних семінарів для 10 районів області. Ця ініціатива була підтримана і 7,8,9 грудня 2010 року було проведено три кущових семінари, які виявили дійсну зацікавленість сільських громад Донеччини в подальшій роботі в Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Слід відзначити, що в семінарах брали активну участь  представники Донецької ОДА – радник голови ДонОДА Якутчик Олександр Маркович та начальник Головного управліннявзаємодії з  громадськістю та у справах національностей та релігії Донецької ОДА Маштакова Ольга Михайлівна.

7 грудня 2010 року на базі Красноармійської райдержадміністрації було проведено інформаційний семінар для представників Великоновосілківського, Олександрівського, Ясинуватського  та Краснолиманського районів. Голова Красноармійської РДА Руденко В.В. та голова Красноармійської районної ради Костюк М.С. тепло вітали  представників керівництва районів, сільських голів, активістів громад. Учасникам семінару була представлена презентація про Проект СВА та досвід впровадження в Донецькій області. З великою зацікавленістю було переглянуто фільм «Сильна громада – благо людині, щастя – родині, міць Україні», який є відеодокументом досвіду впровадження Проекту СВА в Донецькій області.

Після перерви всі учасники семінару разом з керівництвом району відвідали село Лисівка Красноармійського району та поспілкувалися з активістами громадської організації «Джерело». Презентацію свого досвіду члени громади «Джерело» організували в школі, в якій було проведено енергозберігаючі заходи (заміна вікон та вхідних дверей) при допомозі Проекту СВА. Похвалилися також і своїми наступними досягненнями: використовуючи знання, вміння, навички, придбані за час роботі в Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», громадська організація «Джерело» отримала грант Антикризової Гуманітарної програми Міжнародного Фонду «Відродження», відремонтувала шкільну їдальню та придбала необхідне обладнання.

Говорить голова ОГ «Джерело» Мартиненко Людмила Іванівна: «Створення в нашому селі громадської організації «Джерело» та робота в Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» відкрила нові перспективи для нашої громади, для кожного жителя всіх сіл нашої сільської ради. Ми побачили, скільки корисного ми можемо зробити разом».

8 грудня 2010 року в Тельманівському районі зібралися представники Волновахського, Першотравневого та Володарського районів. Заступник голови Тельманівської РДА Куцманд Микола Михайлович привітав учасників семінару в Тельманівському районі та зроби стислий аналіз результативності участі району в Проекті СВА, відзначивши  тільки позитивний ефект – і покращення соціальної інфраструктури пілотних громад, і значну активізацію громадської активності населення, прагнення до співпраці з владою. Учасникам семінару була представлена презентація про Проект СВА та досвід впровадження в Донецькій області. З великою зацікавленістю було переглянуто фільм «Сильна громада – благо людині, щастя – родині, міць Україні», який є відеодокументом досвіду впровадження Проекту СВА в Донецькій області. Активна дискусія, яка розгорнулася під час перерви, засвідчила – райони хочуть працювати в Проекті СВА, користь якого є дійсно реальною.

Далі учасники семінару відвідали село Гранітне Тельманівського району та зустрілися з активістами громадської організації «Талаха». Члени ОГ «Талаха» з гордістю продемонстрували результат своєї роботи –  новий дах та частково замінені вікна Гранітненської амбулаторії. Особливий інтерес викликали засоби візуального представлення  - паспорт проекту, пам’ятна табличка та інформаційний стенд ОГ «Талаха».

9 грудня 2010 року Старобешівський район радо зустрів представників Мар`їнського, Амвросіївського та Шахтарського  районів. На семінарі були присутні голова Старобешівської районної ради Михайлов Микола Петрович, заступник голови Старобешівської районної ради Ткачов Станіслав Іванович та заступник голови Старобешівської  РДА  Гончаров Геннадій Миколайович.

Після презентації базових матеріалів учасники семінару задали дуже багато питань та виказали дійсну зацікавленість в участі в ІІ фазі впровадження Проекту СВА в Донецькій області. Проглянувши відео сюжет про впровадження Проекту СВА в 5 пілотних громадах Старобешівського району та фільм «Сильна громада – благо людині, щастя – родині, міць Україні», який є відеодокументом досвіду впровадження Проекту СВА в Донецькій області, представники 3 районів були вражені результативністю діяльності Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Після невеличкої перерви учасники семінару зустрілися з представникам ОГ «Старобешівське об’єднання громадян» та селищним головою пгт. Старобешево Ільїним Володимиром Іллічом. Зустріч була організована  в дитячому садочку «Улибка», де було проведено енергозберігаючі заходи (заміна вікон та дверей) за підтримки Проекту СВА.

Зараз в дитячому садочку тримається тепло, температура в приміщенні +27 градусів. Цьому сприяють пластикові вікна та двері, які добре тримають тепло. Представники правління ОГ «Старобешівське об’єднання громадян» розповіли присутнім про свій шлях до успіху, відповіли на всі запитання. В завершення зустрічі селищний голова Ільїн Володимир Ілліч побажав всім успіху та сказав: «Не треба боятися співпраці з громадою. Треба разом з ними робити корисні справи для своїх співгромадян. Не треба боятися казати людям правду – спільна діяльність влади та громади повинні бути чесною та прозорою. Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  продемонстрував нам ефективність саме такого підходу».

В кущових інформаційних семінарах, які були проведені в Донецькій області, прийняли участь представники  10 районів, 100 осіб (заступники голів райрад, РДА, сільські, селищні голови, активісти громад).