Community Based Approach to Local Development
Wednesday, 16 February 2011

У Миколаївській області підходу до розвитку з залученням громад розповсюджують в не-пілотних сільрадах

В Миколаївському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочалися навчання сільських, селищних голів та секретарів сільських і селищних рад області за професійною програмою підвищення кваліфікації.

Цього року до учбового плану включено, зокрема, тема «Розвиток територіальних громад». Викладачами виступають спеціалісти Миколаївського обласного ресурсного центру громад, який було створено в 2008 році в рамках реалізації спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Протягом роботи циклу семінарів учасники ознайомляться з матеріалами щодо методологї та результатів діяльності проекту в пілотних районах області, отримають інформацію про впровадження проекту в маленьких селах та містах. Висновки про ефективність підходу «знизу-догори»,  про доцільність залучення громади до спільного вирішення будь яких проблем соціально-економічного напрямку, взагалі про методологію проекту - запропоновано зробити безпосередньо учасникам семінару під час дискусії.

«Хотів би порадити всім своїм колегам уважно прислухатися до інформації,  тому що на власному прикладі, починаючі від перших діалогів, спостерігав, як працює методологія:  як формується громада, яку трудно було навіть зібрати на початку, як  жителі починають проявляти інтерес до  створення організації та спробувавши, повіривши отримують результат спільних зусиль», - зауважив В.М.Карпенчук, Покровський сільський голова.

Всього в 1-му кварталі Миколаївському обласному центрі перепідготовки пройдуть навчання 320 учасників.

DSC00544DSC00561DSC00553