Community Based Approach to Local Development
Saturday, 26 February 2011

У ДОНЕЦЬКУ ПРЕДСТАВИЛИ РЕЗУЛЬТАТИ, ІННОВАЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ПІДХОДУ ІЗ РОЗВИТКУ, ОРІЄНТОВАНОГО НА ГРОМАДУ

Координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам відкрив конференцію «Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Донецькій області: підсумки, перспективи, новації», яка відбулась в Донецьку 25 лютого і знаменувала закриття першого етапу Проекту в області, а також запропонувала платформу для обговорення перспектив подальшого розвитку громад регіону.

Метою конференції було підбиття підсумків та представлення результатів Донецької області із впровадження спільної ініціативи з розвитку та само-уповноваження 40 пілотних громад. Конференцію відвідав Голова Асоціації місцевого самоврядування Донецького області Микола Загоруйко. Керівники пілотних районів Донецької області (Артемівський, Добропільський, Костянтинівський, Красноармійський, Новоазовський, Слов’янський, Старобешівський та Тельманівський) та представники пілотних громад представили результати своєї співпраці з громадами та донорами в рамках Проекту. Керівники не-пілотних районів, сіл та міст завітали для ознайомлення з досвідом колег та з’ясування можливостей співпраці з Проектом. Велику цікавість у учасників викликала виставка малюнків та творчих робіт «Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» очима дітей».

На конференції було обговорено перспективи продовження співпраці та презентовано пілотний проект з розвитку громад малих міст Донецької області. 

P1050622Передбачається, що ключовим фактором успіху даної ініціативи буде не лише застосування доведено-ефективної методології Проекту, але й можлива участь соціально відповідального бізнесу в процесі розвитку громад. Зокрема, представники  Метінвесту» виявили зацікавленість прийняти участь в пілотному проекті в малих містах, де присутні виробничі ланки даної компанії, зокрема Юнокомунарівськ та Вуглегірськ.

Важливим компонентом роботи другої фази Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» стане співпраця з вищою школою. В Донецькій області з ПРООН співпрацює Донецьким державним університет управління. Під час конференції ректор університету О.С. Поважний представив своє бачення співпраці ВУЗу та Проекту.

Конференції передувала зустріч Олів’є Адама, Постійного представника ПРООН в Україні та Анатолія Близнюка, Голови Донецької обласної державної адміністрації. Партнери обговорили результати співпраці та окреслили бачення подальшого співробітництва. Під час зустрічі було між Донецькою обласною державною адміністрацією, Донецькою обласною радою та Програмою Розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні було підписано Протокол про наміри, яким передбачається, зокрема, сприяння місцевому розвитку, орієнтованому на громаду, та створення ефективної системи спільного врядування, розбудова місцевого та регіонального потенціалу щодо децентралізованого управління, посилення підтримки соціально активного бізнесу для співфінансування малих ініціатив громад, підтриманих Проектами ПРООН та місцевим/державним бюджетом.

IMG_1078Анатолій Близнюк відмітив активність та результативність місцевих громад, які раніше за інші області завершили виконання 51 мікро-проекту з поліпшення умов проживання в своїх селах та містечках. Результати роботи Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Донецькій області є переконливо результативними, тому розповсюдження цього позитивного досвіду є пріоритетним.

Олів’є Адам подякував за значну підтримку, яку виявляли усі ланки влади в Донецькій області, у сприянні розвиткові місцевих громад та підтримці впровадження Проекту на всіх етапах. Координатор системи ООН в Україні також висловив сподівання, що друга фаза Проекту дасть змогу для реалізації численних інноваційних проектів, які вже зараз обговорюються і плануються потенційними учасниками. 

Фото надано Донецькою обласною радою

Проект, який фінансується ЄС та спів-фінансується та впроваджується ПРООН, має на меті створити передумови для довгострокового сталого соціального та економічного розвитку на місцевому рівні шляхом посилення місцевого врядування та реалізація ініціатив громад на усій території України. Для досягнення поставленої мети використовується методика соціальної мобілізації місцевих громад, органів державної влади та місцевого самоврядування, НУО та приватного сектору для прийняття спільних рішень та розподілу ресурсів з метою сприяння принципам сталого розвитку на місцевому рівні.

На Донеччині Проект реалізовується з 18 грудня 2008 року. За цей час у сільських місцевостях само-організувалось 40 громад, які створили самоврядні організації, і в партнерстві з Проектом та місцевою владою працюють над підвищенням рівня життя в своїх громадах шляхом комплексного відновлення, ефективного використання та системного управління базовими об’єктами місцевої інфраструктури. На Донеччині місцеві громади своїми силами реалізували 51  мікро-проект громад. Загальна 

вартість їх складає більше 7,4 млн. грн., на які Проект виділив 3,5 млн.грн., сільські, селищні, міські ради – більше 3 млн. грн.,  районна влада – 407 тис. грн., внесок приватного сектору – 40 тис. грн., а місцевих громад– 405 тис. грн.

P1050585  P1050584

  P1050582 P1050595

За докладнішою інформацією про виконання проекту в Донецькій області, будь ласка, звертайтесь: у м. Донецьк: Людмила Шинкаренко  та Олексій Лизенко, координатори Донецького обласного ресурсного центру громад Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Тел. (050) 4177360; E-mail: lyudmyla.shinkarenko@undp.org.ua та alexey.lyzenko@undp.org.ua.