Community Based Approach to Local Development
Wednesday, 09 March 2011

Запровадження досвіду розвитку сільських громад за принципами проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» на Черкащині

Після участі координатора проекту від Черкаської ОДА у підсумковому відкритому засіданні Обласної координаційної ради Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», яке відбулося 27 грудня 2010 року у Києві, за ініціативи керівництва області розпочалось активне вивчення та впровадження досвід проекту МРГ з розвитку сільських громад у діяльність органів місцевої влади / самоврядування.

Задля цього було організовано ознайомчі візити районних фахівців до Звенигородського та Шполянського районів під час яких вивчався досвід роботи районних ресурсних центрів, Форумів місцевого розвитку, відбулося знайомство з роботою створених в рамках проекту організацій громади. Голова районної ради та фахівці Черкаської РДА відвідали і Обласний ресурсний центр громад. Підписалися на його інформаційну розсилку. Було організовано і семінар для сільських голів району на якому координатори проекту в Черкаській області докладно доповіли про досягнення проекту на Черкащині та в Україні в цілому.

І як результат, на сьогоднішній день, створено Черкаський районний ресурсний центр з розвитку сільських громад та призначено відповідальну особу. Започатковано проведення серії навчальних заходів для сільських голів і активістів громад з створення та реєстрації громадських організацій, муніципального фандрейзингу, підготовки заявок на фінансування від донорських структур, планування розвитку сільських територій з урахуванням підходу « знизу догори» тощо.

В загалі, практика відкритих засідань Обласної координаційної ради Проекту СВА призвела до того, що до Черкаського обласного підрозділу впровадження проекту постійно звертаються представники не тільки районів-учасників проекту, а і не пілотних районів за інформаційно-консультативною допомогою у впровадженні методології соціальної мобілізації громад у практику своєї діяльності . Саме на їх потребу   Черкаський ОПВ започаткував електронну розсилку з новинами про кращі практики розвитку сільських територій та інформацією про можливості залучення додаткових ресурсів для покращення соціально-економічного становища населених пунктів, яка налічує вже понад 50 отримувачів.