Community Based Approach to Local Development
Friday, 18 March 2011

Програму розвитку Кіровоградської області на 2011-2015 роки поєднали з урочистим відкриттям мікро-проекту Паліївської громади

KR_kindergarten
16 березня 2011 року в Маловисківському районі відбулася презентація Програми розвитку Кіровоградської області на 2011-2015 рр. «Центральний регіон 2015». Цей день став знаковим для жителів с.Паліївки Маловисківського району – в рамках заходу на території села відбулося урочисте відкриття проекту «Енергозберігаючі заходи в дитсадку с.Паліївка». Відкриття дитячого садка мешканці Паліївки чекали 12 років.

З 1998 року будівля не експлуатувалася. Опалення було відсутнє, водопровід та каналізація потребували ремонту, електроосвітлення та електрообладнання знаходилось у неробочому стані.

Як з’ясувалося, турбота за майбутнє покоління – основна рушійна сила для активізації роботи кожного жителя села. Тому поступово протягом декількох років зусиллями громади та спонсорів було проведено такі види ремонтних робіт в даному приміщенні:

-        2007 рік - часткова заміна вікон на металопластикові на суму 21250 грн., поточний внутрішній ремонт - на суму 696 грн.

-        2008 рік - поточний ремонт даху на суму 34500 грн., поточний внутрішній ремонт – 6337 грн.

-        2009 рік - проведено поточний ремонт на суму 691 грн.

12 березня 2009 року в рамках Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» була створена громадська організація «Майбутнє Паліївки», яка вже мала певні спільні здобутки у площині вирішення існуючих проблем власними силами. В рамках впровадження МП «Енергозберігаючі заходи в дитсадку с.Паліївка» потрібно було провести такі види робіт: поточний ремонт зовнішньої та внутрішньої водопровідної мережі (заміна зношених труб на поліетиленові),внутрішньої системи водопостачання (установлення кранів, умивальників, душових кабін, мийок, водогрівачів, пральної машини), каналізації (прокладання трубопроводів каналізації з поліетиленових труб та установлення унітазів); встановлення електрообладнання (електричних плит, конвекторів, щитів обліку електроенергії, лічильників).

Пройшло два роки. За цей час зусилля всіх учасників проекту не були марними. Для фінансування проекту громада зібрала 10046 грн., сільська рада виділила 10045 грн., обласний і районний бюджети – 66727 грн., Проектом СВА надано громадській організації фінансовий грант у сумі 80000 грн. Загальна вартість проекту склала 166818 грн.

На свято відкриття дитячого садка «Колобок» у с.Паліївка завітали жителі села з майбутніми вихованцями дитячого садка, координатори Проекту СВА, керівництво району та гості, якими і була перерізана червона стрічка біля входу в дитячий садок: голова Кіровоградської обласної ради М.М.Ковальчук, заступник голови облдержадміністрації В.М.Серпокрилов, начальник обласного управління освіти Е.В.Лещенко.

KR_kindergarten_before KR_kindergarten_after