Community Based Approach to Local Development
Thursday, 24 March 2011

Розвиток громади с.Єпіфанівка поза межами міжнародної допомоги – радіємо та допомагаємо партнерам

3.03.11 в Обласному ресурсному центрі розвитку громад Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» обговорювали перспективи розвитку Єпіфанівської громади. Голова громадської організації Любов Олександрівна Малихіна розповіла про роботу громади поза межами проектів міжнародної допомоги. Слід відзначити, що активна громада у теперішній час підтримується районною владою та запрошується для поширення досвіду своєї активної діяльності для навчання інших сільських територій. Так, спочатку районна влада запросила Любов Олександрівну виступити з презентацією на районному семінарі для сільських голів з питань соціально-економічного розвитку громад. А після цього заходу посипались запрошення від сільських голів та на початку березня Любов Олександрівна особисто за проханням голів Красноречінської, Бараниківської, Булгаківської, Макіївської сільрад відвідала їх громади та в живому спілкуванні на загальних зборах населення цих громад вже особисто розповіла про мобілізацію та самоорганізацію власної Єпіфанівської громади, її реалізовані та майбутні Проекти. Відмітила, що методологія Проекту ЄС/ПРООН є уніфікованою та працює й поза межами співпраці усередині та зовні громади. Після спільно реалізованого з Проектом ЄС/ПРООН проекту «Ремонт сільського ФАПу» громада продовжує використовувати планування та проектний підхід задля покращення життя в громаді та вже реалізувала проект «Енергозберігаючі заходи в сільській школі шляхом заміни 3-х вхідних дверей в школі» на загальну суму 12580 грн. . До реалізації цього проекту були залучені кошти батьків учнів (5300 ), спонсорів (2500 грн. ТОВ «Гранум»), ГО «Пан Єпіфан» (2700 грн.) та районного відділу освіти (2000 грн.). У теперішній дуже креативним є підхід громади до залучення громадян села для зайняття спортивною діяльністю у вільний від роботи та навчання час в сільському спортзалі та проведення фандрейзингових акцій за допомогою спеціальних фандрейзингових скриньок.

Зараз за рахунок ГО «Пан Єпіфан» проведені обстеження всіх соціальних (громадських) об’єктів села і підготовлені відповідні проектно-кошторисні документи, що лягли в основу інфраструктурних проектів, що чекатиме на реалізацію, а саме:

- організація паркової зони в центрі села на загальну суму 92 тис. грн.., з яких 52 тис. грн. вже знайшли: необхідні дерева виділить лісництво, бури виділять місцевий бізнес, члени громади куплять расаду, посадять квіти. Залишок коштів 38 тис. грн. потрібен громаді на забезпечення підвозу чорнозему, закупівлю лавочок, тротуарної плітки та обладнання дитячого майданчику.

- ремонт покрівлі школи на суму 245 тис. грн.. та зовнішнє утеплення - на суму 121 тис. грн..;

- облаштування цокольного поверху сільської школи для обладнання музейної кімнати, зимового саду та зооуголку для учнів на суму 21 тис. грн.;

- ремонт Центру Розвитку Громади на суму 93 тис. грн..

Зараз розроблятиметься проект на освітлення вулиць із використанням сонячної енергії .

А проект по ремонту містка через річку Борову в с.Єпіфанівка подано до фінансування до районного бюджету. Бо керівництво району запевняє, що такій громаді як Єпіфанівська – не відмовить, бо видять той прогрес коли запрацювала ГО «Пан Єпіфан» та знають що ще багато чого треба та можна разом покращити в селі.

Зараз Єпіфанівська громада рекомендована для відвіданння команди переможників Сєверодонецького ліцею – переможників всеукраїнського конкурсудля старшокласників http://euro-konkurs.org.ua/ "Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатися про тебе!" в рамках проекту «Україна-ЄС: Конкурс щодо співпраці і регіонального розвитку серед старшокласників України». Зараз команда має дійснити ознайомчий одноденний візит до громад проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", а за результатами візиту підготувати концепцію власного проекту для власної громади.

Вирішено, що візит команди Сєверодонецького ліцею буде організовано 5 квітня та в найближчу розвинуту громаду с.Єпіфанівка. Там вже заплановано активом ГО «Пан Єпіфан» ряд цікавих заходів для зустрічі гостей.

Слід нагадати, що під час співпраці із Проектом ЄС\ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» ГО «Пан Єпіфан» познайомилась із ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону», та з 2009 року Єпіфанівська громада є офіційним партнером АСР. Зараз всі чекають на фінансування їх спільного проекту «Покращення санітарних умов та модернізація виховного процесу для дітей 5-річного віку при дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Луганської області» за підтримки МФ «Відродження» в рамках якого планується покращити санвузли для дошкільнят та встановити автономну біологічну каналізацію в сільській школі. А до обласного конкурсу малюнків «Формат: європейські цінності», що організує АСР до Дня Європи, в Єпіфанівській громаді буде проведено спочатку сільський конкурс малюнку и вже потім рисунки переможників будуть направлені на обласний конкурс АСР.