Community Based Approach to Local Development
Tuesday, 26 April 2011

Школярі знайомляться з "Європою", яку сільські громади будують в Україні

1__1P4051129У березні-квітні 2011 27 регіональних шкільних команд - переможців першого етапу конкурсу "Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатися про тебе!" відвідали пілотні громади Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" для ознайомлення з підходом спільного прийняття рішень громадою та реалізації ініціатив з покращення умов проживання.

На основі досвіду, яким поділились зі школярами активісти сільсикх громад, команди підготують свою концепцію проекту для свого населеного пункту або регіону. Концепція має відповідати першочерговим пріоритетам громади, таким як енергозбереження, медичне забезпечення, водопостачання, шкільний транспорт, охорона навколишнього природного середовища. Оскільки Проект СВА фокусується на проблематиці невеличких населених пунктів, команди з великих міст можуть писати проекти, які не знаходяться в безпосередньо дискурсі СВА, але відповідають загальній місії – сталий розвиток громад.

Другий тур відбудеться в Києві в форматі конференції: фіналісти на конкурсних засадах презентуватимуть журі власні концепції. Конференцію передбачається провести на початку травня 2011.

Бажаємо командам натхнення та успіху!

Список команд-учасників, що відвідали громади Проекту

Інформація про візит команди з Луганської області

Інформація про візит команди з Хмельницької області

Про конкурс:

В рамках проекту «Україна-ЄС: Конкурс щодо співпраці і регіонального розвитку серед старшокласників України» (надалі – Проект) здійснюється всеукраїнський конкурс для старшокласників "Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатися про тебе!". Проект виконується всеукраїнською мережевою радіостанцією «Наше Радіо» за фінансування Європейського Союзу за сприяння Міністерства освіти і науки в Україні. Експертну та методичну підтримку Проекту надає громадська організація Євроклуб «Право і Захист».

Конкурс складається з двох турів:

Перший тур Конкурсу, заочний – on-line тестування щодо знань про Євросоюз та різні аспекти його діяльності, зокрема, щодо технічної допомоги, яку надає ЄС Україні, а також – щодо вмінь користуватися цими знаннями. Конкурсне тестування відбувалось в період з 20 по 31 січня 2011 року. 523 команди взяли участь в он-лайн тестуванні. Визначено фіналістів Конкурсу. За цим посиланням можна ознайомитись з результатами першого туру Конкурсу: http://www.euro-konkurs.org.ua/commands/final/

Другий тур Конкурсу, очний – презентація командами-фіналістами на конференції у м. Києві концепцій власних проектів.

Більш докладна інформація – на сайті Конкурсу: http://euro-konkurs.org.ua/.

Запитання можна направляти за адресою: euro-konkurs@hreuc.com.