Community Based Approach to Local Development
Monday, 23 May 2011

На Луганщині пройшли святкові заходи до Дня Європи

21 травня 2011 року для мешканців та гостей міста Луганськ було відкрито Європейський квартал в рамках Всеукраїнської кампанії «Я поділяю європейські цінності», присвяченої святкуванню Дня Європи в Україні. Спеціальне місце в кварталі були присвячено сільським та районним експозиціям партнерів Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Луганській області.

Заходи відбувалися у 19 містах України під егідою Мережі Центрів європейської інформації України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», а святкування Дня Європи в Луганську організовано за допомогою стратегічних партнерів: Центру європейської інформації, Луганською обласною громадською організацією «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону», Луганською обласною універсальною науковою бібліотекою ім.М.Горького за підтримки Луганської облдержадміністрації, Луганської міської ради, Луганського обласного ресурсного центру проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громади» та Проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва «Підвищення якості муніципальних послуг» (GIZ)..

В Луганську основними елементами програми стали святковий концерт «Формат: Україна – Європа» та Європейський квартал, що мали на меті інформувати луганчан та гостей міста про сучасні євроінтеграційні процеси, а також пропагувати європейські цінності, такі як демократія, толерантність, права людини та інші в пізнавально-розважальній формі.

Під час прогулянки Європейським кварталом можна було знайти розваги на будь який смак: перенестися у Францію, Італію, Грецію та інші країни; навчитися привітатися іноземними мовами; дізнатися більше про європейські цінності; отримати консультацію щодо навчання в Європі; познайомитися з європейською сучасністю Луганщини, а також побачити як українські села переймають європейські традиції, не втрачаючи при цьому своєї неповторної самобутності.

Європейський квартал та святковий концерт «Формат: Україна – Європа» відвідали близько 300 гостей. До організації заходу долучилися творчі колективи міст, сіл, селищ та районів Луганської області, представники шкільних та студентських євроклубів, навчальні заклади всіх рівнів акредитації, національні культурні спільноти, громадські організації, благодійні фонди, європейські проекти та програми що діють на території Луганської області.

Необхідно відмітити дуже високий рівень експозицій партнерів Проекту ЄС/ПРООН та їх творчий запал з Антрацитівського району (ГО «Вектор», с.Бобрикове), Кремінського району ( ГО «Пан Єпіфан» с.Єпіфанівка та ГО «Варварівська громада» с.Варварівка), Старобільського району (Го «Чмирівський світанок», с.Чмирівка), Попаснянського району (ГО «Добробут» сел.Калмнове), Біловодського району (ГО «Дивокрай – 2008» с.Новолимарівка), Сватівського району (ГО «Джерело – 2009», с.Коломийчиха). Антрацитівська райдержадміністрація на чолі з першим заступником голови разом із 15 сільськими головами району відвідали всі заходи євро кварталу та прокоментували, що такого свята, поєднаного із танцями, піснями, виставками, майстер-класами та вікторинами із подарунками ще не бачили.

Фінальним акордом святкування Дня Європи в Луганську став феєричний виступ обласного академічного симфонічного оркестру. Як зазначила Віра Болтушкіна, експерт проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва «Підвищення якості муніципальних послуг», захід було організовано на вищому рівні, було приємно бачити велику кількість активної молоді з різних навчальних закладів Луганська та області, а також дізнатися про можливості екотуризму, культурні традиції сільських територій нашого краю.