Community Based Approach to Local Development
Thursday, 26 May 2011

Тернопільські та Івано-Франківські громади демонструють донорам здобутки з покращення умов життя власними силами

image012

24-25 травні відбувся робочий візит представників керівництва ПРООН в Україні та Представництва ЄС в Україні до пілотних громад Проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” в Івано-Франківській та Тернопільській областях.

У візиті взяли участь Елена Панова, заступник Директора ПРООН в Україні, та Хосе Роман Леон Лора, керівник відділу економічного співробітництва, регіонального та соціального розвитку Представництва ЄС в Україні та менеджер Проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” Джейсінгх Сах.

На Івано-Франківщині делегацію зустрічали начальник Головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестиції ОДА Віталій Семків, Голова Галицької райдержадміністрації Григорій Івасишин та Голова райради Петро Стрембіцький. Представники місцевої влади представили хід виконання місцевих програм обговорили висновки та перспективи співпраці з ЄС та ПРООН.

Гості відвідали Галицьку організацію громади "Відкрий своє серце людям", а також оглянули об'єкт – місцеву загальноосвітню школу – де в рамках мікропроекту впроваджувались заходи з енергозбереження. Мешканці об"єднались та заснували благодійний фонд «Відкрий своє серце людям» та реалізували проект із впровадження енергозберігаючих технологій у дитячому садочку №1 (заміна мережі водопостачання і каналізації, віконних й дверних блоків; а також ремонту дахової покрівлі). Другим проектом стало впровадження енергоощадних заходів у школі. Рішення про пріоритетність вирішення проблеми в дитсадку приймались усіма мешканцями: на зборах громади першочерговим завданням визначили реконструкцію каналізаційних мереж дитсадка, а наступним - ремонт покрівлі. Кошторис цих двох проектів склав 325 тис. грн, з яких більше 14 тис.грн. - внесок громади, решту коштів надав проект ЄС/ПРООН, місцева влада та бізнес.

image025 image014 image031

25 травня делегація відвідала Тернопільську область. Візит розпочався із зустрічі членів делегації з громадою села Великий Говилів Теребовлянського району та представниками районної влади, яка відбулася у місцевому будинку культури за участі близько 300 мешканців села.

Члени ГO «Надія» поділилися з гостями та учасниками зустрічі своїми враженнями від участі в Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», розповіли і показали безпосередньо на об’єктах результати двох успішно реалізованих мікропроектів: (а) по заміні вікон в школі та (б) ремонту місцевого фельдшерсько-акушерського пункту.

Делегація відвідала відремонтований ФАП, де в рамках проекту загальною вартістю 181242 грн громада замінила дах приміщення, дерев’яні вікна, двері та підлогу, провела оздоблювальні роботи всередині кімнат, здійснила ремонт фасаду, облаштувала водопровід, туалет та каналізацію, створивши належні умови і для персоналу і для відвідувачів.

В ході реалізації мікропроекту громада села Великий Говилів налагодила співпрацю з Тернопільським медичним університетом, який зголосився виступити партнером громади у забезпеченні подальшої стабільної діяльності медпункту. За кошти навчального закладу були проведені ремонтні роботи для створення на базі ФАПу навчально-практичного центру первинної медико-санітарної допомоги: облаштовані кімната проживання, кухня, санвузол і робочий кабінет для випускників вузу, закуплене необхідне обладнання. Сьогодні випускники вузу вже надають допомогу персоналу ФАПу в обслуговуванні місцевих мешканців, а навчальний заклад допомагає громаді утримувати приміщення.

Одночасно з реалізацією мікропроектів ПРООН ГО «Надія» при підтримці спонсорів, сільської та районної влади відремонтувала сільський будинок культури і запланувала вирішити ще одну проблему по організації збору сміття.

В м.Тернополі відбулася зустріч делегації з головою облдержадміністрації В.А.Хоптяном, представниками обласної ради та керівництвом районів учасників-проекту, на якій було представлено досвід двох районів та двох місцевих громад в реалізації мікропроектів.

На завершення зустрічі, голова Гусятиснської районної ради Надія Хоптян вручила п. Хосе Роману Леону Лорі прапор Європейського Союзу, вишитий учнями Гадинковецької школи Гусятинського району на знак вдячності міжнародним донорам.

DSC03281 P1030031 DSC03284

Більше фото з візиту на Івано-Франківщину можна скачати тут http://ww2.gov.if.ua/galytska/ua/news/detail/7015.htm?1541959486=dd44e82fdbbde887628d7e2c6f2d8ce7