Community Based Approach to Local Development
Thursday, 26 May 2011

Регіони обмінюються досвідом з впровадження підходу з місцевого розвитку, орієнтованого на громади

26-27 травня 2011 року до Миколаївської області завітала делегація представників АР Крим з метою обміну досвідом по впровадженню ініціатив з розвитку, орієнтованого на громаду. До складу кримської делегації входили: перший заступник Голови Верховної Ради АРК Константин Бахарєв, заступник міністра економічного розвитку та торгівлі АР Крим Ольга Кривенко, представники районних рад та адміністрацій, а також керівник Представництва ПРООН в АР Крим п. Аделін Гоне.

___4Впродовж дводенного візиту учасники делегації ознайомилися з досвідом впровадження проекту ЄС\ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Миколаївській області, його впливом на соціально-економічний розвиток територіальних громад; з прикладом реплікації досвіду на інші райони області.

Делегація також взяла участь у розширеному засіданні Обласної координаційної ради щодо діяльності проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» у Миколаївській області. Під час засідання обласної координаційної ради керівництво області представило результати та досягнення проекту у восьми районах Миколаївській області, плани та перспективи подальшої діяльності в питаннях підтримки ініціатив територіальних громад.

Для ознайомлення з практичними аспектами впровадження проекту в області та досягнутим рівнем ефективності механізмів та методології проекту гостей було запрошено до ресурсного центру громад Снігурівського району, а також організовано візити в громади с. Куцуруб Очаківського району, де гості відвідали об’єкти громади та прийняли участь в діалозі з місцевими жителями.

В області зростає кількість районів, що переймають успішний досвід пілотних районів. В якості прикладу члени делегації відвідали Баштанський район, де ефективно працює Форум місцевого розвитку. Задля надання сільським громадам якісної та своєчасної підтримки та консультацій Баштанською районною радою прийнято рішення про створення ресурсного центру громад та виділено штатних спеціалістів.

_._______2 ________3 __________3

Перший етап проекту в Миколаївській області було реалізовано в 8-ми пілотних районах (44 сільських/селищних радах) Миколаївської області: райони було відібрано в 2008 році, до уваги були прийняті рекомендації обласної ради та обласної державної адміністрації, проаналізовано та опрацьовано заявки від районів та сільрад, класифіковано їх згідно з критеріями та презентовано перед комітетом з відбору районів Миколаївської області.

Райони-учасники: Снігурівський, Березнегуватський, Веселинівський, Доманівський, Єланецький, Вознесенський, Кривоозерський, Очаківський.

Станом на 26.05.2011р. схвалено та профінансовано 52 мікропроекти громад Завершено та передано на баланс власнику – 52 об’єкти.

Іформація про візит у місцевій пресі:

http://nikvesti.com/news/21699 та на сайті ОДА: http://www.mykolayiv-oda.gov.ua/ua/news/detail/18842.html.

Координатори Миколаївського ОПВ проекту: Анна Білявська (050) 587-7221, anna.belyavska@undp.org.ua та Наталя Ващиленко (050) 416-2872, natalya.waschilenko@undp.org.ua.