Community Based Approach to Local Development
Wednesday, 23 December 2009

Тернопільщина підбиває підсумки другого року партнерства громад, місцевої влади та проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Тернопіль, 23 грудня: Обласні партнери проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» підбили підсумки реалізації спільної ініціативи з розвитку місцевих громад, заслухавши звіт про діяльності проекту на обласній координаційній раді.

 

Приємно відзначити, що у цій великій аудиторії - близько 130 осіб - були представлені партнери різних рівнів, що взаємодіють у практичній площині для розвитку громад та зміцнення місцевого самоврядування на Тернопільщині. В засіданні взяли участь заступник голови облдержадміністрації Андрій Фліссак, керівник апарату обласної ради Ігор Дулеба,  представники пілотних районних рад та райдержадміністрацій та представники всіх 49 громад і місцевих рад, які сьогодні співпрацюють з Проектом.

 

Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Фліссак у своєму вступному слові висловив вдячність за роботу усім причетним до реалізації мікропроектів у селах і містечках. Керівник апарату обласної ради Ігор Дулеба від імені її голови пообіцяв продовжити практику виділення додаткових коштів обласного бюджету для співфінансування мікропроектів громад області.

 

Станом на 23 грудня 2009 затверджено до фінансування усі 40 проектів громад,  фінансування яких уже розпочато. 36 громад уже отримали від Проекту другі транші і уже завершують роботи на об’єктах. На 19 об`єктах із 40 завершені ремонтно-будівельні роботи, 13 об`єктів здано в експлуатацію. Загальний бюджет проектів громад в Тернопільській області становить більше 6 млн. грн, із них внески громад – 681 тис. грн.; районних / селищних / сільських бюджетів – близько 1,5 млн. грн; з обласного бюджету надали додатково 1 млн. грн; внесок Проекту склав близько 2,8 млн.грн; спонсорів – 145 тис. грн.

    

Успішна реалізація запланованих Проектом заходів стала можливою завдяки ініціативі та наполегливій праці представників пілотних громад, голів місцевих рад та координаторів проекту у районах. Відповідно до прийнятого головою Тернопільської облдержадміністрації розпорядження, кращі з них були нагороджені грамотами ОДА. Трьом громадам були вручені сертифікати про успішне завершення мікропроектів: ГО «Збруч» (смт.Підволочиськ), ГО «Надія» (с.Великий Говилів Теребовлянського району), ГО «Мрія» (с.Щепанів Козівського району).

 

На засіданні обласної координаційної ради було також оголошено результати рейтингової оцінки районів-учасників Проекту. Згідно неї, найкращі результати продемонстрували громади та партнери з Теребовлянського, Козівського, Підволочиського та Гусятинського районів, які за згодою членів обласної координаційної ради отримають по одному додатковому проекту згідно додатково виділених квот «40+». Доля п’ятого проекту для Зборівського району визначилася шляхом проведеного жеребкування між представниками Монастириського і Зборівського районів, які в рейтингу набрали однакову кількість балів.

 

Завершилася робота координаційної ради демонстрацією документального фільму про досвід громад Тернопільщини з реалізації власних ініціатив для покращення умов проживання.  

  За додатковою інформацією звертайтесь, будь ласка, до координаторів обласного ресурсного центру громад: Ігор Стефанів, Олег Процик. Тел. 050 416 36 04