Community Based Approach to Local Development
Friday, 04 September 2009

ХЕРСОНСЬКІ ГРОМАДИ ОТРИМАЮТЬ ДОДАТКОВЕ ФІНАНСУВАННЯ ДЛЯ СВОЇХ ПРОЕКТІВ ІЗ ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ

kherson_04_09.jpg04 вересня 2009 року відбулося засідання XL сесії Херсонської обласної ради V скликання. Сесія затвердила перевиконання бюджету 2009 року та внесла зміни до обласного бюджету. Зокрема, внесено зміни та доповнення до Програми соціально-економічного розвитку Херсонської області на 2009 рік в частині співфінансування за рахунок коштів обласного бюджету мікропроектних пропозицій організацій громад Скадовського, Голопристанського, Великолепетиського, Горностаївського, Високопільського районів Херсонської області в межах впровадження спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Прийняттю цього рішення передував довгий розгляд питання обласною державною адміністрацією та її структурними підрозділами, постійними комісіями обласної ради. За результатами обговорення було обрано 12 об’єктів соціальної сфери, на покращення технічного стану яких немає можливості до кінця 2009 року отримати внесок місцевого бюджету сільського та районного рівнів.    

Як наголосив перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Ігор Яковлєв: «Ми передбачили страховий поліс – якщо організації громади не зможуть залучити кошти місцевих бюджетів у зв’язку з їх обмеженням, обласна рада виступатиме, як страховка в умовах фінансування. Ми будемо будувати співпрацю таким чином, щоб в цьому році реалізувати всі заплановані проекти в 40 обраних   населених пунктах області».

Загальна сума затвердженого фінансування – 794 тисячі гривень. Таким чином, співфінансування з обласного бюджету отримають організації громад на проведення капітального ремонту загальноосвітньої школи смт Високопілля (202 тисячі гривень), ремонту системи водопостачання с.Запоріжжя Демидівської сільської ради та фельдшерсько-акушерського пункту с.Катеринівка Великолепетиського району (123 тисячі гривень), покращення технічного стану соціального центру громади с.Геройське та дитячих садків с.с. Добропілля й Чорноморське  Голопристанського району (185 тисяч гривень), виконання проектів, спрямованих на поліпшення енергозбереження в 4 дитячих садках та 1 ФАПі Скадовського району Херсонської області (224 тисячі гривень).

Слід відмітити, що рішення стосовно виділення бюджетних коштів на співфінансування було підтримано на засіданнях постійних комісій Херсонської обласної ради майже одноголосно, що свідчить про підвищення рівня розуміння специфіки та корисності проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» місцевою владою Херсонської області.