Community Based Approach to Local Development
Thursday, 06 March 2008

Регіональним семінаром у Запоріжжі розпочинається впровадження Проекту в регіоні

6 березня 2008 р. у Запоріжжі відбувся регіональний семінар для представлення Проекту керівництву посадовцям обласних та районних органів влади та самоврядування, представникам неурядових організацій та регіональним засобам масової інформації. На зустрічі з керівництвом області, що передувала семінару, було обговорено перспективи підписання Угоди про партнерство між Програмою розвитку ООН/ Проектом МРГ, обласною державною адміністрацією та обласною радою.
Т.в.о. Голови облдержадміністрації В.В.Черкаска запевнив керівника проекту у підтримці впровадження Проекту та висловив зацікавленість у впровадженні в дію у дію механізм розвитку, орієнтованого на громаду на Запоріжжі та запевнив у зорієнтованості на результат.
Перший заступник Голови обласної ради О.С.Клепаков зауважив масштаб Проекту та закликав місцевих представників долучатись до ініціативи щодо покращення умов проживання населення через подачу заявок на участь у проекті та започаткування партнерства із Проектом.
Т.в.о. Губернатора та Голова облради заявили про намір підписати Угоду про партнерство з Програмою розвитку ООН. Відповідно до положень угоди, ОДА братиме на себе зобов’язання сприяти впровадженню проекту на Запоріжжі шляхом:
  • виділення приміщення ОДА для офісу обласного підрозділу впровадження проект/ресурсного центру громад;
  • призначення одного з працівників ОДА для поточної координації співпраці з обласним підрозділом впровадження;
  • сприяння створенню обласної координаційної ради Проекту, яку має очолити Голова ОДА;
  • включення ініціатив громад до програм ОДА.
Д.Сах, міжнародний менеджер проекту, подякував за запрошення представити Проект на Запоріжжі та подякував за гостинність. Керівник проекту коротко розповів про важливість механізму розвитку, орієнтованого на громаду, для досягнення сталого місцевого розвитку у світлі рішень, задекларованих на Йоганнесбурзькому всесвітньому соціальному самміті та у Місцевому порядку денному ХХІ. Він поділився досвідом Програми розвитку ООН в Україні щодо реалізації підходу розвитку із залученням громад. Спеціаліст з розвитку громад В.Шейгус  представ мету та завдання Проекту, стратегію, план та механізми його втілення, а також умови партнерства з місцевими органами влади.
Під час семінару було оголошено про початок відбору 8 районів для участі у Проекті та розповсюджено форму заявки на участь у проекті. Кінцевий термін подачі заявки для районів Одеської області – 28 березня 2008 року. Форму заявки можна переглянути за адресою: http://www.cba.org.ua/docs/application_form_rayons.doc. З пояснювальною запискою щодо заповнення форми заявки можна ознайомитись за адресою: http://www.cba.org.ua/docs/PZ_10_03_08.doc.
Відбір районів також оголошено у Рівненській, Полтавській, Сумській, Луганській, Івано-Франківській та Житомирській областях.


Проект "Місцевий розвиток орієнтований на громаду" фінансується Європейською Комісією в рамках програми  технічної допомоги ЄС та спів-фінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Проект підтримує громади з усіх областей України у вирішенні найважливіших потреб їх розвитку, допомагаючи їм у самоорганізації, розбудові їх потенціалу та впровадженні невеликих за обсягом громадських ініціатив