Community Based Approach to Local Development
Friday, 27 November 2009

Депутати Черкаської облради підтримали Проект ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

На тридцятій сесії Черкаської обласної ради, яка відбулась 27 листопада 2009 року, депутати обласної ради розглянули питання про хід реалізації в Черкаській області Проекту ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

На цей час, за сприяння обласної влади, Проект успішно реалізується сільськими громадами у 8 відібраних районах області. Більша частина громадських ініціатив уже отримала перші транші фінансування від Проекту та районних бюджетів, а також залучила кошти громад та бізнесу і почала реалізацію мікро-проектів, які суттєво поліпшують місцевий соціально-економічний клімат.

Обласна влада пішла назустріч розвитку громадської ініціативи і в умовах кризи вирішила підтримати реалізацію мікро-проектів коштами з обласного бюджету, затвердивши у серпні 2009 року на 28 сесії обласної ради Цільову програму «Впровадження в Черкаській області проекту Програми розвитку ООН та ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2009 – 2010 роки».

Цільова програма передбачила фінансову підтримку Проекту у сумі 270,0 тис. грн. шляхом надання субвенції з обласного бюджету районним бюджетам у розмірі 10 відсотків від 45 відсоткового внеску районних та сільських бюджетів.

27 листопада рішенням сесії депутати обласної ради внесли зміни до затвердженої Цільової програми для підтримки тих районів, які в умовах кризи не змогли забезпечити свою відповідну частку бюджетного фінансування і залучили до розрахункової суми, з якої нараховується внесок обласного бюджету, додаткові кошти.

Хід реалізації Проекту Програми розвитку ООН постійно висвітлюється в місцевих засобах масової інформації області. Від депутатського корпусу обласної ради до обласного відділу впровадження проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (керівник Белюкіна Н.В.) надійшла пропозиція щодо організації навчального семінару для всіх сільських та селищних голів області щодо популяризації досвіду реалізації Проекту в успішних громадах області.