Community Based Approach to Local Development
Tuesday, 03 June 2008

У Івано-Франківській, Сумській та Чернігівській областях відібрано райони для участі у Проекті

3 червня 2008 року було затверджено список районів Івано-Франківської, Сумської та Чернігівської областей, які отримали право брати участь у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Розгляд заявок та відбір районів відбувся під час робочої наради у центральному офісі Проекту у Києві за участі керівництва Проекту від Програми розвитку ООН та від обласного підрозділу впровадження Проекту, а також представників обласних державних адміністрацій.


За результатами обговорень, для участі в проекті відібрано наступні райони:

У Івано-Франківській області заявки було отримано від 15 районів. Для участі в Проекті було відібрано Тлумацький, Надвірнянський, Коломийський, Рогатинський, Городенківський, Снятинський, Рожнятівський, Галицький райони. Долинський, Богородчанський, Тисменицький та Яремчсанська міська рада були занесені до резервного списку.

У Сумській області 12 районів змагались за право брати участь у Проекті. Для участі у Проекті відібрано Середино-Будський, Краснопільський, Ямпільський, Липоводолинський, Великописарівський, Тростянецький, Охтирський та Буринський райони. Сумський, Недригайлівський, Конотопський та Кролевецький райони було занесено до резервного списку.

Серед 19 районів Чернігівської області, які подали заявки, для участі у Проекті було відібрано Коропськиий, Щорський, Срібнянський, Ріпкинський, Менський, Борзнянський, Корюківський та Куликовський райони. До резервного списку внесено 4 райони: Чернігівський, Козелецький, Варвинський, Бахмацький.
 
Конкурс на відбір районів для участі у Проекті було оголошено під час регіональних семінарів, що пройшли в обласних державних адміністраціях за участі керівників області та районів. На семінарі було представлено стратегію впровадження Проекту на обласному та районному рівні, умови партнерства з обласними та районними органами влади та оголошено конкурс серед районів.

Протягом 3 тижнів з дня представлення Проекту у області райони надсилали заявки на участь у Проекті, у яких вказували інформацію про соціально-економічний стан району та засвідчували готовність до співпраці та зобов’язань (форма заявки розповсюджувалась під час семінару та розміщувалась на веб сайті Проекту).

У відібраних районах перспективи та умови участі у Проекті буде представлено у всіх сільських радах, де мешканці сіл, селищ та невеликих міст (з населенням до 10.000 чол.) зможуть організуватись у громаду, визначити пріоритети для покращення умов проживання та запропонувати для фінансування один проект з покращення умов проживання. У кожному районі на конкурсній основі буде відібрано 5 проектів для фінансування. Мікро-проекти громад будуть співфінансуватись Проектом (50%, до $10.000), місцевим бюджетом (від 45%) та громадою (5%).