Community Based Approach to Local Development
Friday, 04 June 2010

КЕРІВНИЦТВО ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ООН В УКРАЇНІ ВІЗДНАЧАЮТЬ ЗДОБУТКИ З РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ГРОМАД

 Як розвиваються сільські громади одного з найпотужніших індустріальних регіонів України? Яких результатів можуть досягти селяни, об’єднавшись та спільно працюючи над проектами з розвитку своєї території? Як сприяє підвищенню рівня життя на селі регіональна та місцева влада Донеччини? Ці та інші питання були на порядку денному першого засідання обласної координаційної ради з питань реалізації в області спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.
Обласна координаційна рада відбулася 4 червня 2010 року в приміщенні Донецької обласної державної адміністрації.
У засіданні взяли участь Анатолій БЛИЗНЮК, Голова Донецької облдержадміністрації та Йоанна КАЗАНА-ВИШНЬОВЕЦЬКА, заступник постійного представника Програми розвитку ООН в Україні. Учасниками засіданні також були керівники профільних управлінь облдержадміністрації та облради, керівництво 8 районів, що беруть участь у проекті, представники неурядових організацій та ЗМІ. По закінченню засідання відбулася прес-конференція.
Анатолій БЛИЗНЮК представив результати діяльності Проекту в області та окреслив перспективи реалізації ініціатив громад. На думку Голови ОДА, підхід до розвитку, орієнтований на громаду, довів свою ефективність, і зараз спостерігається великий попит серед інших районів області на запровадження цього підходу. З огляду на це, запропоновано провести вступні семінари проекту у кожному з районів області.
Йоанна КАЗАНА-ВИШНЬОВЕЦЬКА зазначила вражаючий прогрес Донецької області у впровадженні Проекту „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”: розпочавши роботу на рік пізніше за інші області, на сьогодні результати співпраці Донецьких громади та місцевої влади досягли таких самих, як і інші регіони, а в окремих випадках навіть перевищивши їх. Сторони також висловили впевненість у подальшому розвитку партнерства між ПРООН, Донецькою ооблдержадміністрацією та облрадою та висловили побажання щодо розширення географії Проекту в області у зв’язку з перспективою продовження його діяльності на наступні 3 роки.
На Донеччині Проект реалізується з 18 грудня 2008 року. За цей час у сільських місцевостях само-організувалось 40 громад, які створили самоврядні організації, і в партнерстві з Проектом та місцевою владою працюють над підвищенням рівня життя в своїх громадах: відновлюють об’єкти соціальної інфраструктури, такі як дитячі садочки, школи та фельдшерсько-акушерські пункти, прокладають або ремонтують водогони, встановлюють вуличне освітлення або закуповують шкільні автобуси. В стадії впровадження знаходяться 45 мікро-проектів громад. Загальна вартість їх складає більше 6 млн. грн., на які Проект виділяє 3 млн.грн., сільські, селищні, міські ради – близько 2,8 млн. грн., районна влада – 257 тис. грн., внесок приватного сектору – 36 тис. грн., а місцевих громад– 328 тис. грн.
Координаційна рада Проекту створена розпорядженням голови облдержадміністрації 31 березня 2010 року з метою забезпечення взаємодії громад, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», для сталого соціального, економічного й екологічного розвитку, а також на виконання Угоди про партнерство між Донецькою облдержадміністрацією, Донецькою обласною радою та ПРООН в Україні.
За докладнішою інформацією про хід реалізації проекту в Донецькій області, будь ласка, звертайтесь:
У м. Донецьк: Людмила Шинкаренко та Олексій Лизенко, координатори Донецького обласного ресурсного центру громад Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Тел. (050) 4177360; E-mail: lyudmyla.shinkarenko@undp.org.ua та alexey.lyzenko@undp.org.ua.
Контактна особа у центральному офісі Проекту: Ганна Яцюк, спеціаліст з моніторингу та зв’язків з громадськістю. Тел./ факс: (+380 44) 280 36 18, 280 43 58; E-mail: ganna.yatsyuk@undp.org