Community Based Approach to Local Development
Activities in the Regions
Friday, 31 July 2015

Поважні гості відвідали Полтавщину

Read more...29 липня 2015 року  Полтавщину відвідали Координатор системи ООН в Україні,  Постійний Представник ПРООН в Україні Ніл Вокер та старший програмний менеджер ПРООН Оксана Реміга. В ході зустрічі поважні гості зустрілися з головою районної ради Сергієм Пазюком та першим заступником голови районної державної адміністрації Владиславом Гуленком, координатором районного ресурсного центру Наталією Скорик, начальником відділу економіки райдержадміністрації Іриною Солдатовою, представниками місцевих ЗМІ. Вони познайомилися з Пирятинським районом, його здобутками та досягненнями в Проекті "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" та у роботі з інвестиційними проектами взагалі. Також Пан Н.Вокер та пані О.Реміга ознайомилися з роботою Пирятинського районного ресурсного центру громад.

 

 
Tuesday, 30 June 2015

Досвід, знання, кращі напрацювання як передумова успіху

Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) впроваджується в області за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради.

На цьому етапі Чернігівським підрозділом впровадження Проекту за звичайним компонентом 16 громадських організацій області вже визначились з найбільш цікавими ініціативами, що дозволять вирішити найголовніші проблеми в сільських населених пунктах та покращити життя тисяч їх мешканців вже в цьому році.

А до цього проходила клопітка організаційна робота в громадах. За цей час утворено 16 громадських організацій, проведено 7 районних семінарів, 12 тренінгів, в яких прийняли участь більше як двісті громадян. На зазначених заходах розглядались питання спільного планування, ефективного управління ОГ, підготовки та реалізації мікропроектів, впровадження досвіду, кращих практик та знань щодо мобілізації громад.

Read more...
 
Monday, 15 June 2015

У геріатричному пансіонаті відкрили відділення для переселенців з обмеженими можливостями

У Хорошевському геріатричному пансіонаті відкрили відремонтоване відділення для проживання переселенців з обмеженими можливостями
Сьогодні, 28 травня, в Хорошевському геріатричному пансіонаті (Харківський район) урочисто відкрили відремонтоване відділення, де будуть проживати тимчасово переміщені особи з обмеженими фізичними можливостями. У відкритті нового приміщення для переселенців взяли участь заступник голови Харківської ОДА Юлія Світлична, перший заступник голови Харківської облради Олена Олешко, представники Проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», співробітники і підопічні пансіонату.
Приміщення в геріатричному пансіонаті відремонтували з урахуванням специфічних потреб проживання осіб з обмеженими фізичними можливостями: встановлено спеціальне обладнання для їх самостійного пересування по приміщенню (розширені дверні прорізи, облаштовані поручні в коридорах і кімнатах), а також забезпечені комфортні санітарно-гігієнічні умови (встановлені спеціальні сантехнічні прилади, ванні кімнати облаштовані підйомними механізмами).
Вартість ремонту склала 860 тис.грн., з яких 688 тис.грн. (80%) - за рахунок коштів проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», і 171,5 тис.грн. (20%) - за рахунок коштів обласного бюджету. У відремонтованому відділенні зможуть розмістити понад 90 осіб із зони АТО. На сьогоднішній день в пансіонаті перебуває 40 переселенців.
«Сьогодні в Хорошевському геріатричному пансіонаті ми відкриваємо відремонтоване відділення, де будуть проживати тимчасово переміщені особи, які прибули із зони антитерористичної операції. Ці люди потребують комфортного перебування. Відремонтоване крило пансіонату раніше було непридатним для проживання. Але завдяки спільному проекту Європейського Союзу та ПРООН, завдяки органам влади Харківської області було прийнято комплекс заходів, що дозволило провести в цій установі ремонт і розмістити додаткову кількість людей, які прибули із зони АТО», - зазначила Юлія Світлична.
Заступник голови ХОДА нагадала, що в березні в рамках спільного проекту ЄС, ПРООН та органів місцевої влади в Балаклійському районі відкрили відремонтоване приміщення Дитячої спортивної школи для проживання переселенців. За словами Юлії Світличної, є ще два проекти, які будуть реалізовані в Ізюмському та Барвінківському районах області. Зокрема, умови для проживання внутрішньо переміщених осіб з обмеженими можливостями створять на базі Червонооскільського психоневрологічного інтернату, а на базі Барвінківського територіального центру облаштують житло для сімей-переселенців з дітьми.Read more...

 
Wednesday, 10 December 2014

Райони-партнери у ІІІ фазі Проекту Вінницької області

24 райони з 27 Вінницької області виявили бажання прийняти участь у третій фазі проекту МРГ, але згідно конкурсного відбору тільки 8 районів отримали право стати офіційними партнерами Проекту:
1. Ямпільський
2. Оратівський
3. Чечельницький
4. Барський
5. Іллінецький
6. Могилів – Подільський
7. Томашпільський
8. Калинівський
та три наступних райони були внесені до резервного списку:
1. Теплицький
2. Крижопільський
3. Козятинський
З 24 листопада 2014 року Вінницький обласний підрозділ впровадження Проекту розпочинає роботу з проведення презентації діяльності Проекту в ІІІ фізі у відібраних районах, відбору сільських/селищних рад та громад - учасниць, які зможуть протягом 2015-2017 рр. впровадити ініціативи для поліпшення життя сільських громад Вінницької області.

 
Monday, 24 November 2014

ВИЗНАЧЕНО ВІСІМ РАЙОНІВ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ ДЛЯ УЧАСТІ В ТРЕТІЙ ФАЗІ ПРОЕКТУ ЄС/ПРООН «МІСЦЕВИЙ РОЗВИТОК, ОРІЄНТОВАНИЙ НА ГРОМАДУ»

    В приміщені Житомирського обласного ресурсного центру громад 7 листопад 2014 року відбулась скайп-конференція по підведеню підсумків конкурсу на участь районів Житомирської області  в третій фазі Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Учасниками даної конференції були Оксана Реміга, Старший програмний менеджер ПРООН в Україні, Джейсінгх Сах, Міжнародний менеджер проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Микола Глушенко, заступник керуючого справами, начальник організаційного відділу Житомирської обласної ради, Віктор Градівський, заступник директора департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської обласної державної адміністрації, Федір Ціпов`яз, начальник відділу інноваційного розвитку та міжнародної допомоги департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської обласної державної адміністрації та Олег Процик,  координатор проекту в Житомирській області.

Read more...
 
Tuesday, 18 November 2014

Citizens of Ternopilska oblast will get familiar with results of CBA Project in 'Europe by eyes of Ukrainian'

A TV programme 'Europe by eyes of Ukrainian' was recorded in Ternopilska oblast. The programme will reveal main achievements and future perspectives of joint EU/UNDP Project 'Community Based Approach to Local Development' in Ternopilska oblast. Through this TV programme audience will have possibility to get ackwaintance on main results of the second phase of the Project in Ternopilska oblast and also about launching of third phase of the Project.

Before,  the process of the Project's implementation was presented in different information and theme programme of the oblast TV forecast. During live broadcast interactive communication with community representatives took place. 

 
Monday, 10 November 2014

Новий координатор системи Організації Об’єднаних Націй в Україні Ніл Вокер відвідав Дніпропетровщину

     06 листопада 2014 року в м Дніпропетровськ достоялась робоча зустріч голови Дніпропетровськой обласної ради  Євгена Удода  та координатора системи Організації Об’єднаних Націй в Україні Ніла Вокера

     У своїй вітальній промові голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод підкреслив: "Для нас це дуже важливо, що наша область була однією з перших регіонів, відвіданих паном  Нілом Вокером. Співпраця з Організацією Об'єднаних Націй є актуальною для нас. Проект розвитку ООН є одним з ключових помічників обласних властей на шляху до місцевої сталого розвитку ", сказав пан Удод. Він також підкреслив про вплив  проекту МРГ в області: "Результати такої співпраці говорять самі за себе: ми реалізували 124 різних проектів, що дозволило поліпшити умови життя людей в регіоні. Серед ключових бенефіціарів  села, які не мають достатньо грошей у місцевому бюджеті для вирішення питань: з відновлення системи водопостачання, вуличного освітлення, для закупівлі медичного обладнання або реалізації заходів з енергозбереження. Завдяки цим заходам, Дніпропетровська область знаходиться на шляху до сталого місцевого розвитку ".

     «Я дуже радий, що у мене є можливість приїхати в Дніпропетровськ. Я місяць працюю в системі, це мій перший візит в регіон і це Дніпропетровська область. Ми робимо дуже важливу роботу і важливі проекти в галузі прав людини, гуманітарної допомоги, сталого розвитку. І ми маємо довгу історію співпраці в питаннях місцевого розвитку, сталого розвитку та я сподіваюся на подальшу співпрацю. »-  окреслил новий координатор системи Організації Об’єднаних Націй в Україні Ніл Вокер

     Сторони підбили підсумки роботи проекту розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» на Дніпропетровщині протягом перших 2х фаз (2008-2014 рр) та окреслили перспективи на III фазу, яка стартувала цього року

 

 

 
Tuesday, 04 November 2014

Виховання культури енергоспоживання - запорука добробуту держави

Виховання культури енергоспоживання -запорука добробуту держави. 

Під таким гаслом 31 жовтня 2014 року в Катеринопільському районі відбувся шкільний семінар по енергетиці та навколишньому середовищу, в межах проведення на Черкащині проектом ЄС/ПРООН « Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ» циклу заходів з підвищення громадської обізнаності в галузі ощадливого споживання енергії.

 В семінарі прийняли участь директори та вчителі загальноосвітніх закладів Катеринопільського району, сільські голови, фахівці відділу освіти та інших управлінь та відділів Катеринопільської РДА.

Під час заходу, учасники мали можливість відвідати дитячий садок в с. Пальчик, в якому познайомилися з результатами впровадження нових технологій, що потребують менших затрат енергії, в рамках компоненту з інноваційного енергозбереження проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ», а саме  розглянули принцип дії піролізного котла, переваги та недоліки його застосування в освітянських закладах, проаналізували економічний та соціальний ефект від впровадження комплексу заходів з енергозбереження в закладах комунальної сфери.

Координатори Черкаського ОПВ презентували аудиторії підбірку матеріалів з альтернативного енергозбереження, поділилися досвідом впровадження проектів із застосуванням відновлювальних джерел енергії в Черкаській області.

Також учасники заходу дискутували на тему, як зробити свій учбовий заклад та свій будинок або квартиру затишними, теплими та сприятливими для здоров’я учнів та робітників, зменшивши при цьому споживання енергії та заощадивши кошти.

Оскільки нині проблемам енергозбереження приділяється особлива увага, та все актуальнішим стає поглиблене вивчення цих питань в шкільних курсах, на семінарі основну увагу з акцентовано на важливості залучення школярів та молоді до зазначених процесів, оскільки молодь – це та сила, яка здатна здійснити перетворення на краще і забезпечити справедливіше майбутнє.

 
Thursday, 30 October 2014

Визначено вісім районів Хмельниччини, які братимуть участь у третій фазі проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

30 жовтня 2014 року, відбулася скайп-конференція з відбору районів Хмельницької області для участі у третій фазі проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

У ході наради було проаналізовано хід впровадження Проекту на теренах Хмельницької області та підведено підсумки результатів проектної діяльності в першій та другій фазах Проекту впродовж 2008-2014 років.

Учасники наради розглянули пропозиції від 20 районів щодо можливостей участі у третій фазі Проекту МРГ, наявного потенціалу, готовності до співфінансування пропозицій громад та запропоновану Проектом МРГ-ІІІ методику оцінки та відбору районів.

За методикою оцінки та відбору районів, яку проведено у центральному офісі Проекту МРГ-ІІІ, було визначено:

 

Вісім районів в основний список:

 1.                   Ізяславський;
 2.                   Білогірський;
 3.                   Старосинявський;
 4.                   Новоушицький;
 5.                   Віньковецький;
 6.                   Волочиський;
 7.                   Шепетівський;
 8.                   Чемеровецький.

 

Три резервні райони:

 1.                   Городоцький;
 2.                   Красилівський;
 3.                   Летичівський.

 

Пані Оксана Реміга запропонувала затвердити рекомендований експертами список районів без змін та розпочати впровадження Проекту, здійснюючи постійний аналіз активності та зацікавленості районів основного списку.

Учасники наради погодилися з висновками і рекомендаціями пані Оксани Реміги та підтримали її пропозицію - затвердити список районів-учасників Проекту МРГ-ІІІ без змін. Пані Олена Рудіч підбила підсумки відбору районів до Проекту МРГ-ІІІ в Хмельницькій області, запропонувавши затвердити список районів-учасників, рекомендований експертною комісією з відбору.

Прийняті рішення:

1. Затвердити відбір 8 (восьми) наступних районів Хмельницької області для участі у проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»:

 

 

 1.                   Ізяславський;
 2.                   Білогірський;
 3.                   Старосинявський;
 4.                   Новоушицький;
 5.                   Віньковецький;
 6.                   Волочиський;
 7.                   Шепетівський;
 8.                   Чемеровецький.

 

2. Затвердити відбір 3 (трьох) наступних резервних районів Хмельницької області для участі у Проекті:

 

 1.                   Городоцький;
 2.                   Красилівський;
 3.                   Летичівський.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Tuesday, 09 September 2014

Communities of Zaporizhia implement energy efficient microprojects

Read more...In Zaporizka oblast a refurbished kindergarten in village Blagovischenka Kuibyshivsky rayon was formaly opened. Under the CBA Project support hot water supply system which use solar power was installed, old windows and doors were replaced and partially heat insulation of frontage was done. Thanks to these complex measures premises of the kindergarten willstay warm in inter. Besides, usage of solar energy will do savings to local budget. To implement this initiative community members gathered more than UAH 25 ths., and Project provided more than UAH 229 ths. More than 1000 community members benefited from microproject implementation.

For Blagovischenka it was the second implemented microproject. Community was selected for implementation of additional quota issued by the Project in 2014 to implement energy efficient initiatives. In total in Zaporizka oblast 9 rayons participate in regular component of CBA, and 3 rayons in replication component. Out of them 4 rayons additionally are piloting in energy efficient component, also out of them 5 rayons were selectedfor implementation of additional quota. Overall, in oblast the Project demonstrated a close cooperє

ation of communities with local authorities on village, rayon and oblast level. More information in a video

 
Tuesday, 29 July 2014

Young Journalist Visited CBA Partner Community

 

Read more...Recently a group of young journalist visited community of village Korzhi, Kyiv oblast, the participant of the Joint EU/UNDP Project “Community based approach to local development”. During the field visit they had a chance to see with their own eyes the way the CBA Project works. About what they have explored you can find out in their reviews following the links:

 

https://medium.com/@innabereznitska/160-b6477114235c>

 

https://medium.com/@maryprokopenko/3031f12d467d>

https://medium.com/@alinamordiuk/36342f05e20b>

 

https://medium.com/@enpijournalism/4fc159454485>

 

https://medium.com/@irynavovk/760afd86af3>

https://medium.com/@elenatroyanskaya/23d966d36432>

 

https://medium.com/@NATA07031974/40abe63564fa>

 

 

 

 

 

 

 
Wednesday, 02 July 2014

Senior Program Manager of UNDP and International Manager of CBA visited Lvivska oblast

Read more...On 2nd July 2014, Mrs Oksana Remiga, Senior Program Manager and Dr. Jayshingh Sah, International Project Manager of CBA visited Lvivska oblast. During the visit they met with  Mr. Pjatak, Deputy Head of Lvivska oblast council and representatives of oblast state administration.

 
Tuesday, 15 April 2014

семінар «Енергоефективність та енергозбереження»

Read more...В рамках проведення Спільним проектом Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ" інформаційної кампанії за напрямком "Енергоефективність та енергозбереження"серед  учнів 3-11 класів шкіл області.

Read more...
 
Friday, 14 February 2014

Нагородження переможців телепроекту "Громадська справа" в Криму

Read more...                                                                 

13 лютого відбулося урочисте нагородження громад телепроекту "Громадська справа". Автор телепроекту К. Громова зі своєю командою відвідала більше 20 кримських громад - партнерів проекту МРГ- 2. На телепроекті були представлені короткі версії сюжетів про досягнення громад. Члени журі спільно з гостями голосували за ту громаду, яка, на їх погляд, зробила більше і краще за інших, а головне реалізувала свою ідею до кінця 2013 року. Наприклад, жителі села Привітне Кіровського району розбили тематичний парк навколо школи, громада села Геройське Сакського району - сквер біля меморіалу дев'яти героям СРСР, с. Калініно Первомайського району - відреставрували фонтан і придумали свій власний конкурс лавок, які тепер прикрашають площу навколо фонтану, а с. Матвіївка зробили власноруч дитячий майданчик. Протягом року журналісти проекту спільно з журі в ефірі відстежували, як громади справляються з поставленою метою, і ось , підведені підсумки та нагороджені громади - переможці с. Привітне , с. Калініно та с. Геройське отримали спеціальні призи від Проекту МРГ - фотоапарати та календарі. Вітаємо наших переможців! Фотографії з події

 

 
Thursday, 14 November 2013

Contest for Best Picture Among Pupils Regarding Energy Efficiency Was Held in Rivne Oblast

Read more...In local schools of Koretsky, Sarnensky, Dubensky rayon of Rivne oblast a contest among pupils for best pictures “Energy efficiency: how children see it” was held in October. The contest was aimed to raise public awareness how to use energy sources effectively. The contest was organized under the support of rayon community resource  center of EU/UNDP Project “Community Based Approach-II”. In total more than 70 children works were submitted for the contest. In an artistic manner children illustrated how they see the problem of energy saving. Among all the works the contest committee selected best works and their authors received prizes. Upon the results of the contest on the 13 of November an exhibition of children works was opened in city Korets.

 

 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Next 
 •  End 
 • »